חיטוי בתים באמצעות מי אוזון

מאמר על חיטוי בתים באמצעות מי אוזון – השיטה הטובה ביותר לחיטוי בטיחותי וידידותי לסביבה

העולם הבין  את היתרון העצום ואת החשיבות של טכנולוגיות ירוקות לפתרון של בעיות. גם בתחומי שמירה על איכות חיים על ההבטחון ועל ההגיינה של כל אדם . רואי שאנחנו ננסה  לנהוג באופן דומה שהרי מה הטעם לחטא ביד אחת וביד השניה לפתח פתוגניים חסינים לאותו חיטוי בדיוק? בעת שאנו משתמשים לדוגמא באקונומיקה או בכלור  השאריות שלה מייצרות אוכלוסיית פתוגניים עמידה בדיוק לאותה אקונומיקה, שתחזור ותהווה איום. אם כך, למה לא לעבור לשימוש בחומרים יעילים יותר, ללא שאריות, ובטוחים יותר לנו ולסביבה?
חברת קלין ביט חרטה על דגלה את השימוש בטכנולוגיות ירוקות לפתרונות סניטציה וחיטוי בכל התחומים, במיוחד כשמדובר בבטחון האישי של כל אחד בביתו. וכשמדבור בבטיחות , אין בטוח ופשוט יותר ממים מועשרים באוזון.

מכשיר חיטוי באוזון

מכשיר יצירת מי האוזון שלנו מאפשר לכל בית או משרד להחזיק את המחטא היעיל ביותר נגד חייקדים ונגד וירוסים. בכל בית או משרד יש ברז, וכל שצריך לעשות זה לשים מי ברז במכשיר והוא יהפוך אותם לחומר חיטוי חזק ויעיל. לאחר מכן ניתן לחטא כל דבר ללא חשש מהרעלה.  לקריאה נוספת על מכשיר חיטוי ליחצו כאן חיטוי במי אוזון  ליחצו על הקישור  

מידע נוסף על גז האוזון

האוזון זו מולקולה המורכבת משלושה  אטומי חמצן וסימנו 3O. בטמפרטורת החדר הוא גז שקוף. אוזון אכן ממלא תפקיד חשוב מאין כמוהו באטמוספירה- מסנן קרינה אולטרה סגולית מזיקה ומסרטנת. אוזון גם נוצר בקלות על ידי התפרקות חשמלית של חמצן באוויר יבש או מים וכן על ידי הקרנת UV על חמן האוויר או מים וגרימת קישור בין מולקולות החמצן הללו ליצירת 3O, אוזון. לאוזון יכולת מדהימה לפירוק חומרים אורגניים ,ריחות, צבעים, וחומרים נדיפים לא יציבים (VOC). בנוסף, אוזון מפרק ביופילמים הנוצרים על משטחים בקלות יתרה ואינו משאיר שאריות – האוזון עצמו יתפרק אך ורק לחמצן. מים מעושרים באוזון יתפרקו חזרה במהירות ל…מים רגילים. לאוזון מעמד GRAS (Generally Recognized As Safe) ובעל אישור FDA, EPA, USDA ועוד רבים לשימוש בתעשיות מזון. האוזון הינו אורגני (אישור NOP של הUSDA) , ללא שאריות ומשמש למעשה לחיטוי מקורות מים , וכן בתעשיית המזון והבשר. מי אוזון למעשה הם אחד מהחומרים הבטוחים והידידותיים ביותר בעולם לשימוש במזון או לחיטוי ונקיון ללא שאריות. יתרה מכך, השימוש במים מעושרים באוזון הינו בטוח מאין כמוהו. בניגוד לאוזון במצב גזי, שהוא רעיל וגורם לגירויים נשימתיים, מים מועשרים באוזון הינם בטוחים לשימוש. הטכנולוגייה ב myCleanBit, המייצרת מי אוזון בריכוז יעיל לחיטוי ונקיון, אינה מייצרת אוזון במצב גזי כלל וכלל כפי שנבדק ואושר במכון מחקר מהמובילים בעולם,TUV Rheinland . ריכוז האוזון המומס במי האוזון הינו 1.5 חל”מ, ריכוז בטוח לחלוטין לשימוש מחד ויעיל לחיטוי ונקיון מאידך. האוזון המועשר מתפרק לאחר מספר דקות מהיווצרו ואנו נותרים אם אותו חומר מוצא פשוט וזמין לכל אחד- מים מהברז! המכשיר יעיל כנגד מגוון רחב של פאתוגניים הכוללים גם חיידקים כמו אי קולי ,סטפילוקוקוס זהוב, ליסטריה, סלמונלה ופסאודומונאס הנפוצים בסביבתינו. ניתן להשתמש במי האוזון גם לשטיפת פירות וירקות ,סכינים, קרש חיתוך וכל משטח אחר בשימוש במטבח בצורה יעילה ובטוחה עם יעילות מוכחת של 99.99% לפחות. לטכנולוגיה של קלין ביט יש כשרות וחלאל. בנוסף myCleanBit נמצא יעיל כנגד פארבוויורס , אדנווירוס, שפעת, חצבת ווירוסים אחרים התוקפים את מערכת הנשימה. גם פטריות ועובשים בגון קנדידה או אספרגילוס לא יעמדו בפני נקיון וחיטוי במי אוזון. ניתן לנקות ולחטא חדרי ארונות, חדרי שינה ואפילו חדרי שירותים בבטחה ובטחון. וחשוב לא פחות- מי האוזון של myCleanBit מיוצרים ממי ברז. פשוט למלא מים קרים מהברז וללחוץ על הכפתור. ללא כפפות, ללא כמיקלים, ללא אקונומיקה, ללא כוויות או הרס ציפורניים. מי האוזון יאבדו מפעילותם תוך זמן קצר לאחר ייצורם וייהפכו בחזרה למי ברז. לסיכום , ניתן להבין מדוע נקיון וחיטוי במי אוזון הינם בטיחותיים לדיירי הבית, לבעלי החיים בבית ולכולנו.  

מידע אודות מי אוזון והשימושים השונים שעושים במי אוזון

בשוק מי האוזון קיימות מערכות חיטוי מגוונות ויצרנים שונים אך עדיין צרכנים רבים אינם לגמרי בטוחים במה בדיוק מדובר. להלן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנוגע למי האוזון והשימושים השונים. מה הם מי אוזון? מי אוזון הם למעשה מחמצן עוצמתי עם יכולות ניקוי שיעילותן הוכחה במחקרים, ומשמידים שורה של חיידקים ומזהמים, מה שמסייע לחיטוי משטחים ואוויר. בעזרתן של טכנולוגיות חדשות, ניתן להחדיר את האוזון (שמורכב משלושה אטומים המצויים באטמוספירה) באופן מכני למים ליצירת אוזון מימי, להעבירו לבקבוק ריסוס ולהשתמש בו בדיוק כמו בנוזל ניקוי מסורתי. האם זה בטוח? כן. מי אוזון בדרך כלל בטוחים יותר מתמיסות ניקוי מסורתיות או “,ירוקות”. עם זאת, כמו ברוב טיפולי ניקיון, מומלץ לנקוט בכל אמצעי הזהירות הסטנדרטיים, כולל לבישת כפפות. בסיום התהליך,באם השתמשתם בכפפות רב פעמיות, ניתן לחטא גם אותן באמצעות מי אוזון לקראת שימושים הבאים. האם זה “ירוק”? חלק ממוצרי מי אוזון זכו לתיאור “ירוקים יותר מירוקים” וקיבלו הכרה על ידי ארגוני הסמכה ירוקים מובילים. בנוסף, מערכות אלה מקדמות קיימות אקולוגית – sustainability: הן אינן מצריכות קופסאות, חומרי אריזה או דלק להובלת מי אוזון. האוזון מיוצר על ידי מכונה אחת במקום. כמה זמן זה מחזיק? לאחר השימוש המים מתאדים והאוזון הופך חזרה לחמצן. מי אוזון אינם משאירים שאריות כימיות על משטחים. כמה זה חזק? מי אוזון מושווים לעיתים קרובות לכלור נוזלי (“אקונומיקה”) בשל אופן פעולתם הדומה. למרות שזהו אינו חומר חיטוי המוכר על ידי EPA – סוכנות להגנת הסביבה של ארה”ב – ואין להשתמש בו במקום חומר חיטוי, מי אוזון יעילים בניקוי לא פחות ממרכיבי מפתח הנמצאים בחומרי חיטוי בדרגת בית חולים. יתרה מכך, להבדיל מכלור, מי אוזון אינם מאכלים משטחים כמו כלור.

היכן ניתן להשתמש במי אוזון?

למעשה, בכל מקום בו משתמשים בתמיסת ניקוי: שיש במטבח, ידיות בשירותים, פעמון הכניסה, רצפות, שטיחים, ירקות ופירות ועוד.

חיטוי ידידותי לסביבה באמצעות מי אוזון

מה משותף לאנשים שקוראים תוויות בסופרים, כאלה שמנקים בקיטור ידיות דלתות כניסה ושירותים, ולאלו שערכת עזרה ראשונה שלהם כוללת בנוסף לאקמול גם שמנים של עץ התה ומנטה? התשובה היא – מודעות. מודעות לאיכות חיים, שמירה על בריאות ודאגה לסביבה. אם גם אתם משתייכים לשבט המופלא הזה, בוודאי תשמחו לשמוע על שיטת ניקוי בטוחה וידידותית לסביבה – מי אוזון. זהו פתרון מעולה כל מי ששואף לנקות את ביתו מכימיקלים רעילים.

מהם מי אוזון וכיצד עובד החיטוי באמצעותם?

כולנו שמענו על שכבת האוזון בסטרטוספירה ויודעים שאוזון הוא גז. בימים בהם רמות האוזון באוויר גבוהות, החזאים מזהירים מפני זיהום אוויר וסכנה לאנשים עם קשיי נשימה ואסמטיים. אבל כשמדובר על אוזון נוזלי, הכוונה היא לגז מהול במים (בריכוז מדוד ובטוח לבני אדם), ולא באוויר כמו האוזון האטמוספרי. אוזון הוא מולקולה שמורכבת משלושה אטומים של חמצן – O3. המולקולה אינה יציבה, מתפרקת במהירות ויוצרת רדיקלים בעלי פוטנציאל חמצון גבוה, מה שמקנה למי אוזון יכולות חיטוי מצוינות. O3 תוקף ומשמיד מזהמים איתם הוא בא במגע. החמצון מגיב לתאי חיידקים ווירוסים בדומה לתגובת מי חמצן ויודין – הוא גורם להתפוררות התאים וכתוצאה מכך, השמדתם. בנוסף, מסיר החמצון גם אלקטרונים של מולקולות, ובסופו של דבר הופך אותם לאינרטיים, לא פעילים. באופן זה O3 הורג חיידקים אשר יוצרים ריחות לא נעימים, וירוסים הגורמים למחלות וכמו כן מפרק חומר ביולוגי אשר מספק מזון וקרקע פוריה לחיידקים על משטחים.
מה ניתן לחטא באמצעות מי אוזון?
כל מה שזקוק לחיטוי! משטחי בישול, צעצועי ילדים וכלבים, פירות וירקות, ארונות, רצפות – כל מה שלא הייתם רוצים להרעיל עם כימיקלים. רססו מי אוזון בפח האשפה שלכם והוא לא יריח, שטפו פירות וירקות כדי לשמר טריותם לאורך זמן ארוך יותר ללא שינוי בטעם, מראה או איכות, רעננו שטיחים וספות – השימושים במי אוזון הם רבים ומגוונים. תנסו לרסס מדפי מזווה ותשכחו מנמלים וחרקים. חיטוי במי אוזון מתאים גם למאכלים שלא עוברים עיבוד תרמי, כגון דגים לסושי. כעבור מספר דקות האוזון שנשאר בטיפות מים על מוצרים אכילים הופך לחמצן ואינו משאיר סימנים עליהם. כל מי שאי פעם ניקה בכלור, מכיר (ויש שיודו, מכור ל) סיפוק שבניקוי מיידי ותוצאות הנראות לעין, אך מחיר הסיפוק הזה הם הדים רעילים שעלולים לפגוע בריאות. ועכשיו דמיינו את אותה רמת ניקיון וטיהור אך בטוחה לגמרי. זהו חומר חיטוי אקולוגי non corrosive – אינו מאכל משטחים מנוקים, בעל תכונות אנטי פטרייתיות, אנטי ויראליות, אינו מייבש את עור ידיים וזול בהשוואה להמוני חומרי הניקוי שתוכלו להפסיק לרכוש. טכנולגיית חיטוי במי אוזון אינה מזיקה לסביבה ומבטלת צורך באוורור מיוחד של חלל, מה שמבדיל אותה לטובה מחומרי ניקוי אחרים. מי אוזון לחיטוי באתר של קלין ביט ממאר על ניקוי בעזרת סודה לשתייה

תוכן עניינים