נדל”ן במושבים ומשקים למכירה

משקים למכירה, משקים חקלאיים, נחלות ונדלן למכירה במושבים

נדלן במושבים הוא למעשה ענף נדלן גדול ורחב. המושג נדלן במושבים מקיף אדמות חקלאיות, אדמות מסחריות, בתי עסק, וילות ובתים צמודי קרקע ועוד. לפני שאתם רוכשים נדלן במושבים כדאי להיוועץ עם שמאי מומחה בשטח הזה. קביעתו של המחיר של סוגי הנדלן הרבים דורש התמצאות וידע הן בשוק הנדלן וגם בתחום המשפטי הקשור לענף הנדלן במושבים.

מידע על משקים חקלאיים 

1. לפני שנים היו כל מיני הוראות ותקנות שלא אפשרו מכירה של משק חקלאי לתושבים שאינם בני המקום, כעת השתנו ההוראות וגם כל מי שרוצה לרכוש משק חקלאי מורשה לבצע זאת אף אם הוא לא בן המושב.

2. לרגל תהליך ההפרטה שעברו מושבים שונים האמיר באופן ממשי מחירם של המשקים.

3. קימת אפשרות לרכוש משק חקלאי במחירים שונים,קביעתו של המחיר נעשית לפי קריטריונים מגוונים. המרחק למרכז, מוסדות קהילתיים וחינוכיים במושב, מידת המרחק לאיזורי קניות וגישה לעורקים תעבורתיים.

4. רוב הסוגים של העסקים והעסקאות שנעשות בעיר הם בין מוכר לקונה בלבד, במושב העניין שונה, ישנם מושבים אשר אינם נותנים אפשרות של מכירת משק חקלאי בטרם קיבלו אישור על העסקה מוועד המושב, דבר זה נעשה לשם שמירת אופי הישוב וכדו’.

מידע על משקים למכירה – ג’ שותפים בכל משק למכירה

1. במידה ואתם מחפשים משקים למכירה ראוי לבוא בדברים עם סוכן נדלן מיומן בתחום.

2. שלא כמו בעסקת נדלן עירונית , מנהל מקרקעי ישראל הוא הבעלים של משקים למכירה ולא המוכר.

3. כמעט כל מכירה של משק חקלאי צריכה אישור של מנהל מקרקעי ישראל, על כן צריך להוסיף על המחיר של של המשק גם דמי הסכמה למינהל.

4. החישוב של של דמי ההסכמה ייעשה על פי שווייה של הקרקע בלבד בלי מבנים נוספים כמו רפתות ולולים, מבנים של תעשייה, מחסנים וכדו’.

5. עפ”י רוב ישנם במשקים למכירה נוסף על הקרקע החקלאית גם בית המשמש למגורים, בדרך כלל מדובר בבתים לא חדשים ויתכן שאף ישנים שכדאי להורידם ולהקים במקומם בתים חדשים.

מידע על נחלות ועל אגודות שיתופיות

1. נחלה שייכת לאגודה שיתופית, לכל אדם שיש לו נחלות זה כולל זכויות בקרקע, בעלות על הנכסים הנמצאים על הקרקע וזכויות ברכוש המשותף של האגודה השיתופית.

2. בעליהן של רוב הנחלות הם מנהל מקרקעי ישראל ועל כן בעת שנעשית עסקה של מכירת נחלה צריך להעביר למנהל דמי הסכמה, נהוג כי את דמי ההסכמה משלם הרוכש.

3. יש הבדל בין קיבוצים למושבים. נחלות ניתן למצוא במושבים ושטחי החקלאות קרובים למקום המגורים ואולם בקיבוצים שטחי החקלאות הם לא קרובים למקומות המגורים ואפילו רחוקים מהם.

4. המושג נחלות מכיל את הבית שמתגוררים בתוכו ובנוסף שטח קרקע גדול המורכב משתי חלקות שסמוכות לבית.

5. זה מספר שנים קיימת התעניינות בקרב תושבים עירוניים לקניית נחלות במושבים, היות והמושבים עוברים באופן הדרגתי מעיסוק בחקלאות לעסקים עקב תהליך ההפרטה.

חיפוש

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.