חברות השמה להייטק לעומת חברות כוח אדם

השמהשוק העבודה בישראל עבר שינויים ניכרים בעשורים האחרונים. השינוי העיקרי טמון בעובדה שחלק גדול מהמועסקים בשוק העבודה הישראלי מועסקים דרך חברות כוח אדם למיניהן (חברות השמה להייטק, לאקדמאים וכו.) ולא ישירות דרך המעסיק. נקודת המוצא של המעסיקים היא בעיקר נושא החיסכון – המחויבות של המעסיק לעובד היא נמוכה הן מבחינת תנאים סוציאליים נלווים לשכר והן מבחינה אישית, כשהמעסיק יכול להפסיק את עבודתו של אדם בלא צורך בהתראה מוקדמת.

הייחוד של השמה בתחום משרות הייטק

ואולם השמה בהייטק היא דבר שונה לחלוטין: נקודת המוצא של המעסיקים איננה נעוצה בחיסכון הכספי דווקא, שכן השכר בהייטק הוא מהגבוהים שיש, בדרך כלל. חברות השמה להייטק מסייעות למעסיקים במציאת העובד המתאים תוך השקעה מינימאלית של אנרגיה ומאמץ. החברות פותרות למעסיקים את נושא “הדלת המסתובבת”, כשמצד אחד מתעורר הצורך לפטר עובדים בסיום פרויקט ומצד שני הן מגייסות שוב עובדים לפרויקט חדש, כאשר העובדים בפרויקט הקודם אינם מתאימים בהכרח לדרישות החדשות.

חברות השמה להייטק פותרות, אם כן, בעיה שהיא ייחודית לשוק ההייטק – ייעוד משתנה תדיר של החברות השונות, שאינן מתקיימות לאורך זמן על מיזם או רעיון אחד ויכולות לשנות כיוון בהתאם לדרישות השוק. כחלק מהשינוי הזה יש צורך לרענן את מצבת כוח האדם המקצועי לעיתים קרובות והחברות הללו מסייעות ברענון הזה בצורה המיטבית.

 

לאתר של קורן טק משרות הייטק

קראו מאמר מרתק בנושא מס על קניית בית

חברות השמה בהייטק -מדוע  כדאי להיעזר בהן?

חברות השמה עונות על צורך הדדי, הן של מחפשי עבודה והן של מעסיקים, על מנת לקשר ביניהם. כך יכול העובד לקצר את זמן חיפוש העבודה, ובמקביל, גם המעסיק חוסך מזמנו היקר בחיפוש עובדים מתאימים, ובסופו של דבר מישהו מקצועי ומיומן כמו חברות השמה, מבצע את המלאכה במקומו.

חברת השמה בהייטק, מהי?

חברות השמה מיועדות לקשר בין אנשים אשר מחפשים עבודה לבין עסקים, חברות ומפעלים אשר מחפשים עובדים, עובדים המתאימים לדרישותיהם . חברות השמה, רובן, עוסקות באיתור עובדים בתחום ההייטק כמו גם בתחומים אחרים כגון -חברות העוסקות בטכנולוגיות וחברות העוסקות בתחום הביוטכנולוגיה. ישנן חברות השמה אשר מחפשות עובדים אך ורק בתחום ההייטק, וישנן חברות השמה אחרות אשר אמונות על חיפוש עובדים בכמה וכמה תחומים. לשם מה זקוק בעל עסק, בעל חברה ומחלקות כוח אדם לחברות השמה ?

חברות השמה מקצרות עבורכם תהליכים ומביאות לכם את המועמדים כשהם כבר עברו את רוב הסינונים ורוב ההתאמות עבורכם.

אם אתם חברת הייטק אז בכלל משתלם לכם להשתמש בשירותיה של  חברת השמה להייטק שתסייע לכם בכל הנושא של גיוס עובדים איכותיים.

מאמר על מפקחי בניה

תוכן עניינים