חברות השמה להייטק לעומת חברות כוח אדם

שוק העבודה בישראל עבר שינויים ניכרים בעשורים האחרונים. השינוי העיקרי טמון בעובדה שחלק גדול מהמועסקים בשוק העבודה הישראלי מועסקים דרך חברות כוח אדם למיניהן (חברות השמה להייטק, לאקדמאים וכו.) ולא ישירות דרך המעסיק. נקודת המוצא של המעסיקים היא בעיקר נושא החיסכון – המחויבות של המעסיק לעובד היא נמוכה הן מבחינת תנאים סוציאליים נלווים לשכר והן מבחינה אישית, כשהמעסיק יכול להפסיק את עבודתו של אדם בלא צורך בהתראה מוקדמת.

ואולם השמה בהייטק היא דבר שונה לחלוטין: נקודת המוצא של המעסיקים איננה נעוצה בחיסכון הכספי דווקא, שכן השכר בהייטק הוא מהגבוהים שיש, בדרך כלל. חברות השמה להייטק מסייעות למעסיקים במציאת העובד המתאים תוך השקעה מינימאלית של אנרגיה ומאמץ. החברות פותרות למעסיקים את נושא “הדלת המסתובבת”, כשמצד אחד מתעורר הצורך לפטר עובדים בסיום פרויקט ומצד שני הן מגייסות שוב עובדים לפרויקט חדש, כאשר העובדים בפרויקט הקודם אינם מתאימים בהכרח לדרישות החדשות.

חברות השמה להייטק פותרות, אם כן, בעיה שהיא ייחודית לשוק ההייטק – ייעוד משתנה תדיר של החברות השונות, שאינן מתקיימות לאורך זמן על מיזם או רעיון אחד ויכולות לשנות כיוון בהתאם לדרישות השוק. כחלק מהשינוי הזה יש צורך לרענן את מצבת כוח האדם המקצועי לעיתים קרובות והחברות הללו מסייעות ברענון הזה בצורה המיטבית.

קרא מאמר בנושא מס על קניית בית

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.