מכונות קפה ביתיות – בחירת מכונת אספרסו לבית

בשנות התשעים החלה בישראל מהפכת קפה שגרמה לכך שנפתחו הרבה רשתות קפה. התפוצה של שתיית הקפה מחוץ לבית עוררה את הרצון לזכות לתענוג הזה גם בבית, עם כותנת לילה ונעלי בית, לכן החלה גדילה משמעותית בשיווק של מכונות קפה ביתיות. עם הזמן החלה נטישה של משקאות קפה פשוטים (כגון נס קפה) ונהירה של משקאות קפה יותר מיוחדים (כגון אספרסו).

היום כבר ניתן להגיד בפה מלא: ישראל היא מעצמת קפה. לאן שלא תפנו תראו בתי קפה ורשתות קפה המציעות ללקוחותיהם קפה איכותי וטעים. בתי העסק משקיעים בהדרכות ברמנים, במכונות משוכללות ובאופן הכנת הקפה כך שיהיה הטוב ביותר שתקבלו.

אין פלא אם כן, שהאבולוציה של הקפה בישראל היא חדירת מכונות האספרסו לבתים פרטיים ולמשרדים. האם יש יותר מפנק מלארח חברים ולהציע להם קפוצ’ינו איכותי לאחר הארוחה? האם יש יותר כיף מלשתות אספרסו מעורר לפני היציאה לעבודה?

 

סוגי מכונות קפה לאספרסו

 

בחירת המכונה תלויה רבות בצורך של המשתמש במכונה. את מכונות האספרסו נוהגים לחלק  לשלושה סוגים:

מכונה ידנית – מכונה זו מופעלת על ידי המשתמש עד לרמת החליטה וכמות הקפה המוזנת למערכת. מכונות אלו מאופיינות בעיצוב קלאסי ווינטג’. זמן הכנת הקפה הוא ארוך באופן יחסי אך חובבי הקפה האמיתיים מעדיפים אותה על פני כל מכונה משוכללת אחרת.

מכונה חצי אוטומטית – מכונה זו מצוידת במשאבה חשמלית שמפיקה את הלחץ הרצוי להכנת המשקה. היא מספקת את החוויה שבהכנת הקפה אך לא דורשת את הדיוק והמיומנות של המכונה הידנית. רוב המכונות הנמכרות בעולם הן חצי אוטומטיות.

מכונה אוטומטית – בלחיצת כפתור אחת אתם מקבלים קפה טוב ומדויק, על פי פרמטרים שאתם הזנתם למערכת הדיגיטלית. מלבד ההקצפה, המכונה עושה הכול בשבילכם והיא מושלמת למשרד.

 

מכונת אספרסו, לא מכונת קפה

בחיפוש אחר מכונת אספרסו, יש לוודא ראשית כי היא פועלת עם דוד ומשאבה. מכונות ללא משאבה נקראות מכונות קפה אך הן אינן מכונות אספרסו ולרוב מחירן זול בהרבה.

תפקיד המשאבה הוא ליצור לחץ גבוה בראש החליטה. הלחץ המושלם נע בין 8-10 בר, כאשר ישנן מכונות המגיעות גם ללחץ של 15 בר.

 

תפקיד הדוד הוא לבקר את הטמפרטורה על מנת שהקפה לא יישרף. כל מי שחובב שתיית קפה יודע כי אין דבר יותר מתסכל מקפה שרוף יתר על המידה. כמו כן, הדוד מספק טמפרטורה של 120 מעלות לטובת קיטור להקצפה.

 

בחירת יצרן איכותי למכונה שלכם – כולל מערך שירות אמין, זמין  ומקצועי

 

אם ברצונכם להשקיע במכונת אספרסו, כדאי שתבררו מי היצרן של המכונה אותם אתם מעוניינים לרכוש. באופן טבעי, יצרני מכונות האספרסו הטובים ביותר מגיעים מאיטליה. אחריהם, במרחק ניכר, נמצאות חברות היצרנים מהמזרח הרחוק. המחירים בהתאם.

היתרון של המכונות מאיטליה מצוי בחומרים מהם הן עשויות וכמובן, מערך השירות והאחריות שהן מפעילות לטובת הלקוח. במידה וחלק מסוים במכונה מתקלקל, אתם תרצו לדעת שיש מי שלוקח אחריות ומתקן את המכונה במהירות.

מכונת קפה בבית זו גם שאלה של נוחות

בסופו של יום, אתם רוצים שיהיה לכם קפה טעים וטוב ושיהיה לכם גם נוח להכין אותו ולנקות אותו. למכונה עם סנן מובנה במיכל המים יש יתרון בנוחות הניקיון והטיפול באבנית.

עצה אחרונה: בקשו לתפעל את המכונה עוד לפני הרכישה וקראו את המפרט הטכני. כך תדעו בבירור שזוהי המכונה שתשדרג כל אירוח וכל ארוחה.

 

 

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.