מה חשוב שתבדוק לגבי הדברה

תקופת הקיץ היא תקופה משגשגת בעולם החרקים. החום והלחות הם סביבות המחייה האידאליות לחרקים והם נמשכים החוצה בהמוניהם ומגיעים גם לבתים שלנו. בעיקר סובלים מהתופעה מי שגרים בבתים עם גינות או דירות גן ומי שמתגוררים במרתפים או יחידות דיור.

ברבים מהמקרים הספריי מהסופר נגד מקקים ושאר מעופפים פשוט לא עוזר ומתגבשת ההחלטה לקרוא למדביר שיטפל בהם אחת ולתמיד. במקרים אחרים, מדובר בחרק שהתיישב בתוך הבית והקים כבר קן ואז יש צורך לסלקו משם בכל מחיר. הבעיה עם תחום ההדברה היא שמדובר בתחום אפור למדי בלי הרבה חוקים ופיקוח בארץ, דבר שעלול להוות סכנה ממשית לכם- הלקוחות ולסביבתכם הקרובה. אז על מה חשוב להקפיד כאשר לוקחים שירותי הדברה, הנה כמה טיפים חשובים.

בידקו את הרקע המקצועי של המדביר
אחד הדברים החשובים ביותר לבדיקה בטרם החלטתם על מדביר מסויים, הוא לבדוק את הרקע המקצועי שלו- קרי תעודת סיום לקורס הסמכה בנושא ותעודה מטעם המשרד להגנת הסביבה לרישוי לעסוק בהדברה. שני אלו, מוכיחים לכם כי אכן המדביר הוא מוסמך ומוכשר בעבודה עם חומרים מסוכנים. בנוסף, מומלץ לחפש המלצות או תלונות על המדביר גם ברשת האינטרנט.

היו ספציפיים עם המדביר
בכדי ליצור הליך הדברה שיספק את צרכיכם ואכן יעזור לכם להתגבר על החרקים המזיקים לכם בסביבתכם האישית, חשוב לפרט למדביר את סוג החרקים אותם ברצונכם להדביר. הכנסו לפרטים ותיאור מדוייק אם אתם לא יודעים בדיוק מהו החרק הזה אבל בכל מקרה אל תשמשו במשפט כמו: “יש לי הרבה חרקים בבית, אני צריך הדברה”. אמירה כזו, היא כללית מאוד ותגרום לכם במרבית המקרים לתוצאה שלא תשביע את רצונכם ולפיזור רעלים מיותרים בבית. זכרו, לכל חרק יש את החומר המתאים לו להדברה ולכן הפירוט הוא דבר נחוץ.

אם יש אופציה להדברה ביולוגית- לכו עליה
אם יש לכם ילדים בבית או בע”ח, יתכן שהדברה מהסוג הקלאסי והמוכר עם רעלים שונים, תהיה מסוכנת במיוחד עבורם. לכן, במקרה הזה, חפשו מדבירים שעובדים בשיטות של הדברה ביולוגית. אלו אינן גורמות נזק לסביבה והן אינן מסוכנות לאיש מיושבי הבית קטנים, גדולים או על ארבע. באופן כללי, המגמה כיום הולכת על עידוד להדברה ביולוגית שכן מדובר בהדברה ידידותית יותר לאדם, זולה יותר וכזו שגם לא תצריך אתכם לצאת מהבית לכמה ימים עד שכל הרעלים יתנדפו.

לכו על המלצות של חברים וערכו סקר שוק
כמו בכל תחום צרכנות, גם בהדברה, מוטב להיות צרכנים חכמים ולערוך סקר שוק לגבי מחירים וסוגי החומרים בהם עושים שימוש. כמו כן, התייעצו עם חברים ומכרים בנושא. אם יש להם המלצה ספציפית על מישהו, עדיף ללכת איתה.

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.