שימוש ביתי במוצרים לכיבוי אש

האש משרתת את האדם מזה עידן ועידנים, וכמעט בכל יום אנו עושים שימוש ישיר או עקיף באש. אם זה לבעירה במנוע של הרכב שלנו, ואם זה לבישול הארוחה שלנו, האש ממשיכה ללוות את האדם גם בעידן המודרני בו אנו חיים.

עם השימוש באש מגיעה גם הסכנה הידועה להיכוות, ואף הגדולה ממנה, הסכנה שבשריפה. מדי שנה יש לא מעט שריפות בישראל, וזאת בעיקר בעקבות תנאי החום והיובש השוררים בחודשי הקיץ החמים. מעבר לשריפות אלו, כל שנה ישנם מספר לא מבוטל של שריפות בבתים פרטיים.

מוצרי החובה והבטיחות נגד שריפות בבית – ישנן מספר מערכות לזיהוי, התרעה וכיבוי שריפות בבתים.
א. מטפים אוטומטיים – אולי היעילה מכולן, מערכת זו מותקנת בכל הבית, עם סדרה של מטפי התזה עיליים ומערכת רגישה לזיהוי עשן, המחוברת למנגנון הפעלה אוטומטי. הסכנה עם מערכת זו היא במקרה של התרעות שווא, למשל ממחבת לוהטת ששרפה מעט את המזון, אך יעילותה מוכחת והיא בטוחה לשימוש.

ב. מטף ידני – אין כיום תקן המחייב בעלי דירות להחזיק מטפים בשימוש ביתי, אך בכל מרחב ציבורי, מסעדות, קניונים, בתי קפה וכיו”ב ישנו תקן מחמיר לגבי מתקני כיבוי אש. מטף ביתי הוא פיתרון מצוין להגנה בפני אש. חסרונו הוא גודלו, והעובדה כי הוא מתאים לשלב הראשון בלבד. במידה ולא גיליתם את האש כשהיא קטנה, תוכלו רק לעכבה, שלעיתים זה כל מה שצריך בכדי להציל את עצמכם.
זרנוק כיבוי שרפות

ג. זרנוק כיבוי – כלי עוצמתי שמאפשר להזרים למרחב הבוער כמויות רבות של מים לכיבוי האש. לא לחינם כלי זה הינו השימושי ביותר והראשון בשימוש במשאיות כיבוי האש. התקנה נכונה של זרנוק כיבוי דורשת הזמנת איש מקצוע, והיא משלימה לכם מערך הגנה מלא מפני שריפות.

לאתר של חברת בי סייף –מוצרים לכיבוי אש ביתי: מטפים, גלאי עשן ועוד
http://www.besafe.co.il

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.