הדברות – הכול על הסוגים של ההדברות השונות

אזרחים רבים הדרים במדינת ישראל נצרכים לשרותי הדברה על כל גווניה, גם בתקופה של החורף, האביב והסתיו ובאופן מיוחד בתקופת הקיץ. בעת האחרונה יש מודעות רחבה , גם בחוץ לארץ וגם במדינת ישראל לנושא של הדברה ירוקה, המיוחד בהדברה ירוקה בא לידי ביטוי בכך שהיא נעדרת חומרי הדברה רעילים, ובכל אופן ההדברה הירוקה נותנת תוצאות טובות לא פחות מההדברה הכימית. בכל מקרה שמזמינים מדביר מקצועי חשוב מאוד לברר האם הוא משתמש בחומרי הדברה המאושרים על ידי משרד הבריאות.

הדברה כימית – הדברה בלי חומרים רעילים

1. המאפיין הייחודי ברעיון של הדברה אלקטרונית שהיא מחסלת מזיקים בלי חומרי הדברה מסוכנים, ישנם כמה סוגים של הדברה אלקטרונית.

2. הדברה אלקטרונית בשיטת הצלילים- הדברה זו פועלת על גלי קול שלא נשמעים באוזני בני האדם. החיות והמזיקים, שומעים את הצלילים, הם מטרידים אותם ומרחיקים אותם מהאזור.

3. הדברה אלקטרונית באמצעות שיטות האור – באמצעות דרך זו אפשרי להבריח בעלי כנף דוגמת יונים ועטלפים, מורכב מכשיר מיוחד שמזהה וקולט את הגעתם של המעופפים ואז נדלק אור עוצמתי ומסנוור והם בורחים מהשטח.

4. הדברה אלקטרונית בשיטת הירי – קולות ירי שמושמעים מזמן לזמן, מפחידים את הציפורים והיונים ומבריחים אותם מהמקום.

הדברת טרמיטים – בדבר האפשרויות המגוונות

1. החקלאות סובלת הרבה מאוד ממכת העכברים מכיוון שהם מכרסמים את הגידולים השונים, ובנוסף הם גם מעבירים מחלות ומכרסמים את רהיטי הבית.

2. במדה ואוטמים את כל הפתחים של הבית הקטנים כגון חורים וחריצים, לא תהיה לעכברים אפשרות לחדור לבית. פתחים שאין אפשרות לאוטמם, יש להתקין עליהם רשת.

3. מלכודת קפיץ ומלכודת דבק הם שתי הדרכים הנהוגות לצורך הדברת עכברים.

4. מכיוון שקיימות סוגי מלכודות כאלה ואחרות, כדאי מאוד להתייעץ עם מדביר בעל ניסיון בנושא הדברת עכברים, איזו מלכודת צריך להעדיף.

5. כיוון שנחשים וחתולים הם אויבי העכברים, על כן אם יש בעייה של חולדות או עכברים בחצר, מתאים לגדל חתול בשטח.

הרחקת יונים – כל מה שצריך לדעת אודות בחירתו של מדביר מיומן

מכיוון שישנן כל מיני חברות הדברה, יש לדעת מהי הדרך להשיג מדביר בעל ניסיון ומקצועי

1. לפי המלצות – ברשת האיטרנט יש אתרים למיניהם בנושא של הדברה ושם אפשרי לבדוק ולראות המלצות בנושא של מדבירים, גם חברים שכבר היה אצלם מדביר מקצועי עשויים לתת המלצות.

2. משרד הבריאות או המשרד לאיכות הסביבה מעניקים רישיון למדביר מקצועי, לכן יש צורך לחפש מדביר שיש בידו את הרישיונות המתאימים.

3. לפי החומרים – חיוני לדעת באיזה חומרי גלם משתמש המדביר ולבדוק האם הם קיבלו את האישור של משרד הבריאות. כדאי עד מאוד לפנות לעזרתו של מדביר שפועל בשיטת הדברה ירוקה שהיא הדברה בלי חומרי ריסוס מסוכנים ורעילים.

4. אחריות – מדביר אחראי הוא כזה שנותן אחריות על עבודתו ובמקרה ששהעכברים שבים שוב בתוך תקופה מסוימת אחרי פעולת ההדברה, הוא חוזר שוב על עבודת ההדברה.

5. בטרם שמגיע מדביר צריך להכין את השטח, מסיבה זו חיוני לשאול את המדביר אילו הכנות לעשות. אם המדביר משתמש בחומרי הדברה רעילים, יהיה מוטל עליכם לעזוב את בית המגורים לכמה שעות.

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.