הדברות – הכול על אודות הדברות

כדי להרחיק בעלי חיים ומזיקים משדות חקלאיים או מהבית, שעושים פעולות הקרויות בשם הכללי, הדברות . מטרתה של ההדברה היא להרחיק ופגיעה במיני המכרסמים והחרקים המזיקים לעצים והחקלאות, או בחרקים שונים הגורמים הפרעה בדירה ואפילו ביונים ועטלפים, יש להבטיח כי למבצע פעולות של הדברות ולחומרי ההדברה יש אישור ממשרד הבריאות.

הדברות – על אודות ההדברה הירוקה

1. הדברות בחקלאות – גידולי שדה ועצי פרי יכולים להיפגע על ידי מזיקים מגוונים. כדי לבלום את הנזקים אנו עושים הדברות. כדי שלא לפגוע בגידולים החקלאיים , מתבצע שימוש זהיר בכמות לא מוגזמת של חומרי הדברה כימיים, ועל אף הזהירות, נמצאים בכל זאת בחומרי ההדברה מרכיבים מסוכנים.

2. הדברות בבית – לשם ביצוע פעולה של הדברות בכל בית נוקטים בדרך הנפוצה בכל העולם וגם בארץ ישראל שקרויה הדברה ירוקה. הדברה ירוקה היא הדברה העושה שימוש בחומרי הדברה לא רעילים, אינה גורמת נזק לדיירי הבית ולא פוגעת באיכות הסביבה.

3. מניעה – הדברה יעילה מתחילה במניעה. יש צורך לשמור על הניקיון ובכך למנוע את הופעת המזיקים. שמירה על הניקיון גורמת לחוסר עניין של מזיקים וחרקים , אי לכך מומלץ לשים לב שלא יהיו מים עומדים, להקפיד מאוד שפחי הזבל יהיו מכוסים, לשים לב שלא להשאיר על המשטחים השונים שאריות של מוצרי מזון ופירורים.

ריסוס – על אודות חומרי הריסוס המגוונים

1. ע”י חומר ריסוס המצוי בתוך מכשיר ייעודי אפשר לבצע פעולת הדברה להרחקתם של מזיקים. יש אפשרות לבצע ריסוס בדירה באופן עצמאי של רכישת מכשיר ריסוס ביתי, ולמטרת ריסוס מושלם ומקצועי יותר מומלץ לעשות ריסוס על ידי חברת הדברות.

2. מקובל לבצע ריסוס בבניינים משותפים או בבתים פרטיים , המטרה של פעולת ריסוס היא , להרחיק או לחסל זוחלים וחרקים שונים ומשונים כמו עכבישים, תיקנים ונמלים וכו’.

3. בזמן שמבררים על חברת הדברות לריסוס ביתי חשוב לברר באילו חומרי הדברה משתמשת החברה. חשוב לוודא כי כל החומרים הינם באישור משרד הבריאות ואינם גורמים נזק לדיירים ולסביבה.

4. לאחר שעורכים ריסוס צריך לעזוב את הבית לזמן מה והדבר מכוון בעיקר לילדים, זקנים ונשים בהיריון, לפני עזיבת הבית צריך לאווררו, ובכלל , בכל מה שקשור לפעולות של ריסוס יש למלא אחר הוראותיו של המדביר.

הדברת טרמיטים – הדברה הדורשת ציוד וידע מיוחד

1. טרמיטים הם מזיקים קטנים שיש להם חיבה לעצים והם מסוגלים לגרום נזק ממשי לרהיטים בבית או במשרד העשויים מעץ , הטרמיטים אינם בוחלים אף ברהיטים העשויים מעץ קשה וצפוף.

2. הדברת טרמיטים דורשת ידע, מקצועיות וציוד. הטרמיטים הם צבא מאורגן וחרוץ, צריך להילחם בהם בחוכמה ובאופן שיטתי.

3. לכל מושבת טרמיטים מתחת לאדמה יש מלכה שעומדת בראשה, הטכניקה לפגיעה במושבה היא על ידי ניתוק המלכה מהמושבה, לכן מחדיר המדביר חומר הדברה לתוך האדמה באיזור המצאותם של הטרמיטים והחומר מביא לפגיעה בהם ובשיטה זו נוצר נתק ביניהם והטרמיטים מתפזרים לכל עבר.

4. במקרה שמבחינים שקיימים חורים בהיטי העץ ושיש בהם ומסביבם אבקה לבנה, זה בהחלט אות שקיימים שם טרמיטים וצריך להזעיק מיד הדברה של בעלי מקצוע, השתהות רק תגדיל את הנזקים.

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.