הדברה- הדברה לפני עונת הקיץ

עוברת שיירה של נמלים בביתכם? זה בהחלט המועד לטלפן אל חברת הדברה מקצועית. הקיץ והחום זה המועד של החרקים הרבים ואלה לא יודעים גבולות ופולשים גם אל הבתים. מומלץ מאוד להזמין באופן מיידי חברת הדברה מפני שהמזיקים והחרקים מכפילים ומשלשים את עצמם תוך פרק זמן קצר ביותר.


הדברה – באיזה אופן להתכונן לקראת ההדברה

1. בתקופה של הקיץ ההדברה מכוונת על פי רוב נגד נמלים. ישנם סוגים שונים של הדברה, אם בעבר היתה מקובלת הדברה עם חומרי הדברה כימיים , הרי עכשיו מקובל להשתמש בהדברה ירוקה.

2. כדי שתהיה הדברה טובה , יש להכין את בית המגורים בהתאם. את דברי האוכל נדרש להכניס בקופסאות או כלים סגורים באופן הרמטי , את הרצפה יש לשטוף באופן יסודי. חשוב לשמור על הניקיון ולא להותיר פירורים של מזון על השולחן, על השיש ועל הרצפה.

3. חברת הדברה מקצועית הינה חברה הפועלת בהיתר משרד הבריאות, עושה שימוש בחומרי הדברה מאושרים ומעניקה אחריות על כל הדברה. הדברה חוזרת תתבצע במדה וההדברה הראשונה לא עלתה יפה והחרקים באו בחזרה.

הדברה ירוקה – כמה עניינים שמומלץ לדעת

כדי לעשות הדברה בחומרים לא רעילים מבצעים הדברה ירוקה. הדברה יחד עם חומרים כימיים היא טובה , אבל קיימים בה סיכונים. היא פוגעת בסביבה , בדיירים, ובאופן מיוחד יש בה סיכון לקשישים ולילדים קטנים.

לכל הדברה ירוקה יש מספר עקרונות. יש לעשות שימוש במינימום חומרי הדברה ולהשתמש בחומרי הדברה מתפרקים. חומרי הדברה שרעילותם מתפוגגת אחרי זמן מסויים, נקראים חומרי הדברה מתפרקים. חומרי הדברה מתפרקים יעילים בעיקר בחקלאות, עד שהמוצר מגיע לחנויות הוא כבר לא רעיל.

בשנים האחרונות בכל העולם, ואף בישראל, עושים שימוש בחומרי הדברה ירוקה כדי שלא יהיו נזקים לסביבה, לבני האדם ולבעלי החיים.

הדברת מזיקים – מה לעשות בסיום ההדברה

מכיוון שבאופן כללי יש בכל בית מזיק מסוג אחד , לכן כשפונים לחברה לצורך הדברת מזיקים, כדאי לבצע הדברה רק לצורך השמדת אותו מזיק המצוי כרגע בדירה. חשוב מאוד לא לשכוח כי הדברת מזיקים הינה שימוש בחומרים מסוכנים, ומומלץ להשתמש בהם כמה שפחות.

יש לשים לב בעניין של הדברת מזיקים בשני מינים של מזיקים. מין אחד אלו הם מזיקים שגורמים הפרעות וטרדות אולם לא מסוגלים לגרום נזק מעבר לכך, אולם קיים סוג אחר של מזיקים שיכולים להעביר זיהומים ומחלות מדבקות שיש בהם סכנות בריאותיות. הדברת מזיקים מסוכנים עושה שימוש בחומרי הדברה חריפים יותר.

ישנם הוראות מיוחדות לצורך הדברת מזיקים , יש להקפיד מאוד על הוראות אלו ולמלא אותן במלואן. צריך לבדוק אם אפשרי לשטוף את הריצפה בסיום פעולת ההדברה, האם נדרש לעזוב את הדירה כשנעשית ההדברה ואם כן, לאחר כמה זמן אפשר לשוב.

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.