דין מקרקעין – כדי לממש עסקא של נדל”ן מוצלחת

עורך דין מקרקעין הינו המוציא והמביא בכל הסוגים השונים של עסקאות נדלנ”יות. עורכי דין מתעסקים במגוון גדול של עיסוקים המצריכים את סיועם והתערבותם, במידה ששוקלים לסכם עסקאות בשטח של נכסי דלא ניידי, כגון עריכת חוזה וכדומה’, יש צורך לפנות אל עורך דין מקרקעין.

עורך דין מקרקעין – זאת לא הוצאה, אלא גם השקעה

1.עוד בטרם שעומדים לסגור עסקאות בתחום של נכסי דלא ניידי, צריך לגשת לעורך דין מקרקעין לצורך בדיקה של הנכסים מבחינה משפטית ולאחר מכן כדי לכתוב את החוזה וכל הכרוך בו

2.חוץ מהנושא של עריכת חוזה של קנייה או מכירה של נדל”ן, יהיה מסוגל עורך דין מקרקעין לעזור אף בשטח של ניהול נכסים. עורך דין מקרקעין מסוגל לנצל את מומחיותו בכל העניינים שנוגעים לנדל”ן כמו, השכרה של בית מגורים, עריכת החוזים וכל נושא בתחום הנדל”ן.

3. לפרקים קיים צורך מעשי בסיוע של שני עורכי דין , לדוגמה כאשר מדובר בעסקאות של נדל”ן שבהם נקנית קרקע לצרכים עסקיים, במקרה זה יבקש עורך דין מקרקעין את התערבותו של עורך דין מסחרי ובכוחות משותפים יביאו את העסקא לסיום ראוי.

רכישת דירה מקבלן – הנחיות לרכישת בית מגורים

1. רכישת דירה מקבלן – לא רק כשקונים דירה מיד שנייה צריך את סיועו של עורך דין מקרקעין, אלא אף כשמדובר בדירה שנרכשת מקבלן רצוי שיהיה מי שיעמוד בצד שלנו מבחינה מקצועית.

2. אפילו כשמדובר בעיסקא של רכישת דירה מקבלן, נחוץ ביותר שיהיה לעסקא ליווי בנקאי, הדבר כרוך בתשלום מיוחד, ששווה את עלותו, כי בלי הליווי הבנקאי קיים חשש לנזקים גדולים.

3. על פי רוב התשלומים עבור הבית או דירת המגורים מתבצעים על פי הסדר תשלומים , במיוחד נכון הדבר כשמדובר בעיסקא של רכישת דירה מקבלן, עורך דין מקרקעין ינחה אתכם באיזה אופן ובאיזה זמן לבצע תשלום על פי ההתקדמות של הבנייה.

4. מומלץ מאוד שלא לחרוג ממסגרת התקציב אף כשמדובר בשינויים בדירה חדשה מקבלן, שינויים מסוג זה עלולים לגרום לכם לחובות מיותרים, דבר שלא רצוי כל עיקר.

5. במידה שהגעתם להחלטה לקנות דירת מגורים חדשה וביצעתם רכישת דירה מקבלן ואתם חושבים לבצע שינויים מעבר לתכניות הבנייה המקוריות, מומלץ עד מאוד שהשינויים ייעשו כבר בתוכנית כדי שלא יהיה צורך מעשי לשבור קירות דבר שיעלה בממון רב.

תמ”א 38 – מספר עניינים שכדאי לדעת

1. המטרה של תוכנית תמ”א 38 שמבוצעת על ידי הממשלה, היא, לצורך חיזוק מבנים. בגלל שישנם מבנים שנבנו לפני שנים רבות ואינם יכולים לעמוד במידה שתהיה רעידת אדמה, הוציאה הממשלה תוכנית בשם תמ”א 38 כדי לסייע בידי דיירי הבית לחזק את המבנים .

2.כדי שהדיירים יהיו מעוניינים להכנס לתוכנית תמ”א 38 מציעה הממשלה את השתתפותה הכספית בתוכנית.

3.הרשויות המקומיות נותנות אופציה להרחיב את הבניינים לגובה ולרוחב דבר הבא לידי ביטוי ברוב המקרים בבניית דירות על הגג.במסגרת בנייתם של דירות המגורים הנוספות, ניתנת אפשרות לשפץ את כל המבנה ואת הדירות הקיימות ובנוסף גם ניתן לבנות מעלית.

4. התנאי הראשוני להצטרפות לתוכנית תמ”א 38 הוא, שכל הדיירים יסכימו להצטרף לתוכנית.

חיפוש

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.