עורך דין מקרקעין – כל העובדות אשר כדאי לדעת

נושאים רבים הם תחומי מומחיותם של עורכי הדין. על פי רוב כל עורך דין יש לו את נושא מומחיותו, על כן , כשבאים לסגור עסקאות בתחום הנדל”ן מומלץ ביותר להתקשר לעורך דין מקרקעין שיש לו ניסיון רב בעניין ויעשה את החוזה והמסתעף ממנו על פי החוק.


עורך דין מקרקעין – מדוע נחוץ לגשת אליו?

* עורך דין מקרקעין הוא בעל ניסיון וידע בענף הנדל”ן. לפעמים צצות בעיות אלו ואחרות במהלך העסקה וכדי לפתור אותן יש צורך בעורך דין בעל ניסיון בשטח הנדל”ן.

* אם נהיה מיוצגים על ידי עורך דין מקרקעין יהיה לנו הרבה יותר קל לפתור בעיות או גם ליהנות מייצוג והגנה מול קבלנים, מנהל מקרקעי ישראל וכו’.

* עלולים להיות רווחים יותר גדולים מעסקה במידה וקיים עורך דין מקרקעין בשטח הדואג לייצג את ענייננו וכאמור לגרום לרווחים גדולים יותר.

* עורך דין מקרקעין יחסוך לכם ריצות ודאגות רבות. הוא מיומן ומקצועי, הוא יודע לנהל עבורנו את העסקה, לפשט תהליכים ולהשיג עבורינו את העסקה המתאימה ביותר.

רכישת דירה – פרויקט של פעם בחיים

* עבור רוב הציבור רכישת בית מגורים היא עסקת הנדל”ן הגדולה ביותר בחיים. מכיוון שרוב הציבור לא מומחה ובקי בחוקי הנדל”ן, חשוב ביותר בזמן שעוסקים בנושא של רכישת דירה לפנות לעורך דין מקרקעין.

* מומלץ לשלם יותר ולהיעזר בשרותיו של עורך דין מקרקעין. טעויות בעסקאות מקרקעין יכולות להביא להפסדים רבים לא רצויים ועל כן מומלץ להיעזר בנסיונו של עורך דין מקרקעין. בשום אופן אין לקמץ בעלויות של עורך הדין ומשום כך מומלץ לגשת לעורך דין מקרקעין מומחה ובעל נסיון.

* צריך לבדוק הרבה מסמכים בעסקה של רכישת דירה. יש צורך לבדוק את רישום הדירה המוצעת בספרי הטאבו, לבדוק היטב האם רובצים על הבית חובות והאם כל החובות כמו למשל מים חשמל, ארנונה וטלפון שולמו ועוד.

* נחוץ לבדוק היטב ולהשוות את אחוזי הבנייה בדירה. במקרה שבעלי הדירה הגדילו את אחוזי בניית הדירה ללא היתר, יש חשש כי לאחר מכן אתם תדרשו לשלם את הקנסות לרשויות המקומיות.

מיסוי מקרקעין – אודות סוגי המיסים השונים

* קיימים מיסים רבים הן על המוכר והן על הקונה בעסקה של קניית דירה.

* היטל השבחה – היטל השבחה מוטל על נכס שמושבח כתוצאה מתוספת בנייה או כל הרחבה המעלים את השווי. תשלום מסוג זה יש צורך לשלם אף כשלא מומשה ההשבחה על ידי מכירת הנכס.

* מס שבח- כשעסקת נדל”ן מניבה רווחים יש צורך לשלם מס שבח. יש חוקים שונים בתחום של מיסוי מקרקעין, על כן בעת מכירת דירה נחוץ לפנות אל עורך דין מקרקעין כדי לשלם כמה שפחות מס שבח.

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.