אזרחות רומנית- על אודות האזרחות הרומנית ועל אודות התועלות הרבות

כבר החל משנת 2007 חברה רומניה במדינות האיחוד האירופאי. כל אזרח רומני וכל מי שהוא אזרחות רומנית יש לו את האפשרות לגור דרך קבע באחת מארצות האיחוד ולהיות זכאי לתועלות שונות כולל לימודים באוניברסיטאות או בכל גוף לימודי אחר. בישראל חיים הרבה אזרחים שיש להם גם אזרחות רומנית. אזרחות רומנית עשויה להינתן לעולים רבים מרומניה שגרים במדינת ישראל ואין להם אזרחות רומנית.


אזרחות רומנית
– מעוניינים באזרחות רומנית?

 • * לכל מי שהגיעו מרומניה לארץ ישראל בין השנים 1950-1952 או גם בין השנים 1964-1965 יש אפשרות להיות זכאים לאזרחות רומנית. גם הילדים של העולים הללו יהיה בידם להגיש בקשה ולקבל אזרחות רומנית.

  * תושבים מרומניה והילדים שלהם שעוד לא הגיעו לגיל שמונה עשרה והיגרו מרומניה וויתרו על אזרחותם הרומנית יכולים להגיש דרישה ולהשיג עוד פעם אזרחות רומנית.

  *ילדיהם ונכדיהם של כאלה שיש להם אזרחות רומנית או שהייתה להם אזרחות רומנית ועכשיו אין להם זכאים להגיש בקשה מיוחדת להשיג אזרחות רומנית. לכל צאצאיהם של האזרחים הרומנים בישראל עד דור שלישי, קיימת להם זכות לבקש ולקבל אזרחות רומנית.

  * הדרך לקבלת אזרחות רומנית היא על ידי הגשת בקשה החתומה על ידי נוטריון רומנית. אין כל דרך אחרת להגשת הבקשה המיוחדת לאזרחות רומנית, אלא רק על ידי נוטריון רומנית. המוסדות המוסמכים ברומניה יתייחסו למסמכים אך ורק אם הם יהיו חתומים ע”י נוטריון רומנית.

דרכון רומני – מה אוכל לעשות עם דרכון רומני

 • * החזקת דרכון רומני מאפשרת לדור במדינות האיחוד האירופאי לרכוש ידע במוסדות להשכלה גבוהה וגם לעבוד.

  * בעתיד הלא רחוק כל מי שמחזיק דרכון רומני יהיה מסוגל להיכנס לארה”ב ללא אשרת כניסה. כעת נחקק חוק חדש בארצות הברית אשר לפיו כל האזרחים של המדינות החברות בארגון נאט”ו ומתנגדות לטרור ופועלות במלחמה בטרור, יהיו פטורים מהצורך בוויזה לאמריקה. היות ורומניה היא בעלת ברית של ארצות הברית במלחמה בטרור העולמי , יהיו פטורים בעלי דרכון רומני מהוצאת אשרת כניסה לאמריקה.

  * בעלי דרכון רומני יהיו יכולים לנהל עסקים משלהם בארה”ב. יש צורך בהון יסוד למטרת השקעה מוכחת של חמישים אלף דולר, גורם המזכה בשהות קבועה בארצות הברית וניהול עסקים במדינה.

  * בהתאם לחוק הרומני לא מסוגל תושב חוץ לרכוש בתים ברומניה באופן עצמאי. עסקאות נדל”ן ברומניה יכולות להיעשות אך ורק דרך חברות רומניות ולכן תושב לא מקומי החפץ בהשקעת נדל”ן ברומניה יוכל להיעזר בחברה מקומית. הקמת חברת נדל”ן מקומית היא לא כדאית בשל מסים גבוהים. קיימת אפשרות לקנות נכסי נדל”ן ברומניה ולחסוך ממון רב למי שמחזיק דרכון רומני. אפשר ליהנות מהטבות והקלות מס באמצעות הוצאת אזרחות רומנית, לצורך העניין יש להתקשר לנוטריון רומנית.

כתיבת תגובה