אזרחות רומנית – מי זכאי לקבל אזרחות רומנית ומהו הליך הגשת הבקשה

מי זכאי לקבל אזרחות רומנית ומהו הליך הגשת הבקשה

כבר החל משנת 2007 חברה רומניה במדינות האיחוד האירופאי. כל אזרח רומני וכל מי שהוא אזרחות רומנית יש לו את האפשרות לגור דרך קבע באחת מארצות האיחוד ולהיות זכאי לתועלות שונות כולל לימודים באוניברסיטאות או בכל גוף לימודי אחר. בישראל חיים הרבה אזרחים שיש להם גם אזרחות רומנית. אזרחות רומנית עשויה להינתן לעולים רבים מרומניה שגרים במדינת ישראל ואין להם אזרחות רומנית.

 

למידע נוסף על תהליך ההוצאה של האזרחות הרומנית לבעלי זכאות


מיהם הזכאים לקבלת אזרחות רומנית?

  • * לכל מי שהגיעו מרומניה לארץ ישראל בין השנים 1950-1952 או גם בין השנים 1964-1965 יש אפשרות להיות זכאים לאזרחות רומנית. גם הילדים של העולים הללו יהיה בידם להגיש בקשה ולקבל אזרחות רומנית.* תושבים מרומניה והילדים שלהם שעוד לא הגיעו לגיל שמונה עשרה והיגרו מרומניה וויתרו על אזרחותם הרומנית יכולים להגיש דרישה ולהשיג עוד פעם אזרחות רומנית.

    *ילדיהם ונכדיהם של כאלה שיש להם אזרחות רומנית או שהייתה להם אזרחות רומנית ועכשיו אין להם זכאים להגיש בקשה מיוחדת להשיג אזרחות רומנית. לכל צאצאיהם של האזרחים הרומנים בישראל עד דור שלישי, קיימת להם זכות לבקש ולקבל אזרחות רומנית.

    * הדרך לקבלת אזרחות רומנית היא על ידי הגשת בקשה החתומה על ידי עורכת דין או נוטריון  המתמחה בהגשת בקשות לקבלת אזרחות רומנית. אין כל דרך אחרת להגשת הבקשה המיוחדת לאזרחות רומנית, אלא רק על ידי נוטריון רומנית. המוסדות המוסמכים ברומניה יתייחסו למסמכים אך ורק אם הם יהיו חתומים ע”י נוטריון רומנית.

 מהם היתרונות המגיעים עם השגת דרכון רומני

  • * החזקת דרכון רומני מאפשרת לדור במדינות האיחוד האירופאי לרכוש ידע במוסדות להשכלה גבוהה וגם לעבוד.* בעתיד הלא רחוק כל מי שמחזיק דרכון רומני יהיה מסוגל להיכנס לארה”ב ללא אשרת כניסה. כעת נחקק חוק חדש בארצות הברית אשר לפיו כל האזרחים של המדינות החברות בארגון נאט”ו ומתנגדות לטרור ופועלות במלחמה בטרור, יהיו פטורים מהצורך בוויזה לאמריקה. היות ורומניה היא בעלת ברית של ארצות הברית במלחמה בטרור העולמי , יהיו פטורים בעלי דרכון רומני מהוצאת אשרת כניסה לאמריקה.

    * בעלי דרכון רומני יהיו יכולים לנהל עסקים משלהם בארה”ב. יש צורך בהון יסוד למטרת השקעה מוכחת של חמישים אלף דולר, גורם המזכה בשהות קבועה בארצות הברית וניהול עסקים במדינה.

    * בהתאם לחוק הרומני לא מסוגל תושב חוץ לרכוש בתים ברומניה באופן עצמאי. עסקאות נדל”ן ברומניה יכולות להיעשות אך ורק דרך חברות רומניות ולכן תושב לא מקומי החפץ בהשקעת נדל”ן ברומניה יוכל להיעזר בחברה מקומית. הקמת חברת נדל”ן מקומית היא לא כדאית בשל מסים גבוהים. קיימת אפשרות לקנות נכסי נדל”ן ברומניה ולחסוך ממון רב למי שמחזיק דרכון רומני. אפשר ליהנות מהטבות והקלות מס באמצעות הוצאת אזרחות רומנית.

עורכת דין או נוטריון  המתמחה בהגשת בקשות לקבלת אזרחות רומנית

 

הוצאת דרכון רומני – שבעה דברים שחשוב לדעת
רוב יוצאי רומניה שעלו לישראל בין השנים 1950 ועד 1952 או בין השנים 1964 ועד 1965 זכאים להגיש בקשה של הוצאת אזרחות רומנית. בדרך כלל תהליך קבלת האזרחות נמשך כשלושה חודשים בממוצע. לאחר קבלת האזרחות על המבקשים לעדכן את הפרטים האישיים ברישום האוכלוסין הרומני.

אזרחים שעזבו את רומניה ואזרחותם נשללה זקוקים להליך מיוחד כדי להשיב את האזרחות הרומנית. עליהם להגיש מסמכים רבים המוכיחים כי בעבר היו אזרחים רומניים וכי האזרחות הרומנית נשללה מהם בניגוד לרצונם.

הוצאת אזרחות רומנית מצריכה הצגה של מסמכים רבים. את המסמכים יש להגיש לשגרירות רומניה. אנשי השגרירות מעבירים את המסמכים למשרד המשפטים הרומני לאחר בדיקה מדוקדקת.

ברומניה מפרסמים את הבקשה של הוצאת אזרחות רומנית בילקוט הפרסומים. אם לא הוגשו התנגדויות לאישור הבקשה, מועברת הבקשה לממשלת רומניה והיא מאשרת הוצאת אזרחות רומנית למבקשים.

לאחר קבלת האזרחות הרומנית על המבקש להישבע בשגרירות הרומנית כי אין בכוונתו לפגוע ברומניה.

על המבקש לעדכן את פרטיו האישיים ברישום האוכלוסין ברומניה. עליו לעשות זאת בעיר שבו הוא נולד או בעיר, ברומניה, שבה הוא שהה לפני העלייה לישראל.

ניהול הליך של הוצאת אזרחות רומנית היא ניהול של הליך מורכב ומסובך. אומנם, אפשר לבצע אותו לבד בשגרירות הרומנית, אך ליווי של איש מקצוע מיומן ומנוסה בתחום יקל על ביצוע ההליך, יזרז אותו וימנע כיתות רגליים ולעתים גם עוגמת נפש.

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.