מתקן מים ביתי

מתקן מים לבית שלכם – מיני בר ביתי או פילטר מים לבית
בשנים האחרונות חלה מודעות בצורך לסינון ושתייה של מים איכותיים ומסוננים, מים צלולים יותר וטעימים יותר ממי הברז שלנו בבית. המודעות הזאת באה לידי ביטוי בכמה צורות: יש משפחות המעדיפות לערוך קנייה מרוכזת של בקבוקי מים מינרלים אחת לשבוע, יש המעדיפים לרכוש קנקן עם פילטר המסנן את המים ויש המעדיפים לרכוש מתקן מים ביתי שמסנן ומקרר את מי הברז שלנו באופן קבוע. חברות רבות מציעות מתקני מים שונים שמטרתם העיקרית היא סינון מי הברז שלנו בבית.
נבדיל בין כמה מתקני מים שונים: יצרני המים המינרלים משווקות מתקני  מים המבוססים על כדי מים בעלי קיבולת של 9 עד 16 ליטר. אותם מתקני מים למעשה אינם מסננים את מי הברז שלנו, אלא מקררים מים מינרלים שמסופקים ממיכל שיושב על מתקן המים. מנגד הפתרון הזה, ישנם חברות המספקות מתקן מים שמתחבר על ידי צינורית קטנה למערכת המים הביתית שלנו המספקת למתקן מי ברז רגילים. מי הברז הללו עוברות תהליך סינון קפדני במתקן המים שמטרתו לספק בסופו של תהליך מים צלולים וטעימים לשימוש ביתי.
מתקן מים שמבוסס על מים מינרלים ומתקני מים שאינם מבוססים על מים מינרלים לרוב יכילו שני אופציות עיקריות מלבד הגשת המים בטמפרטורת החדר: קירור מי השתייה וחימום מי השתייה להכנת משקאות חמים כמו קפה או תה. לצורך כך, מתקני המים הללו מתחברים למקור חשמל ומנגנון קירור או חימום פנימי הקיים בתוך המתקן דואג לחמם ולקרר את המים בשני מיכלים נפרדים.
מתקן מים מתקדם יציע גם חימום “אקסטרה” של המים החמים, כך שהמים ירתחו בטמפרטורה שקרובה ל-100 מעלות (נקודת הרתיחה של מים). האופציה הזאת קיימת ברוב המקרים במתקני מים משוכללים ויקרים יותר ממתקני המים הבסיסיים, ויש לקחת בחשבון שהיא צורכת כמות גדולה של חשמל. בטרם הזמנת מתקן מים לבית מומלץ לדעת מה הצרכים שלנו, ולעשות את הבחירה הנכונה בין מתקן מסנן לבין מתקן של מים מינרלים.

קרא עוד על התקנת מיני בר באתר שלנו

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.