יזמות בתחום האנרגיה הסולארית בישראל 

כיום, רוב התעשייה בעולם מסתמכת על משאבים נדלים כמו נפט וגז טבעי. ממחקרים שמומחים בתחום האנרגיה ערכו בשנים האחרונות עולה כי בהתאם להתפתחות הדמוגרפית העולמית יחד עם ההתפתחות הטכנולוגית והצורך באנרגיה – משאבי הגז הטבעי והנפט ייכחדו מהעולם בעוד כ-60 שנים. לכן, בשנים האחרונות חלה מודעות בתחלופות לאנרגיות זולות וירוקות, ידידותיות יותר לסביבה ובלתי נדלות. אנרגיה סולארית למשל היא אנרגיה בלתי נדלית, היות והשמש תמשיך לזרוח גם בעוד מאות ואלפי שנים.

יזמות בתחום האנרגיה הסולארית בישראל

מספר יזמים גדולים בארץ ובעולם הבינו את הפוטנציאל הגלום ביכולת להפיק אנרגיה סולארית מקרני השמש והקימו פיתוחים של חוות של קולטי שמש בשטחים פתוחים ברחבי הארץ. למעשה, כל אדם היום יכול לייצר אנרגיה באמצעות קולטי השמש המותקנים על גג ביתו. אנחנו מייצרים אנרגיה באמצעות קרני השמש כאשר אנחנו מחממים מים בדוד השמש, אבל כמובן שלא מדובר בכמות אנרגיה שניתן להפיק ממנה תמורה משמעותית. על כן, דרושים לפחות 100 מ”ר של קולטי שמש על מנת להתחיל ולהפיק מהאנרגיה הללו תועלת של אנרגיה שתתבטא בסופו של דבר בכסף.

חברות בתחום התקנת מערכות אנרגיה סולארית

חברות שונות מציעות לאלו שיש באפשרותם להתקין קולטי שמש בשטח של 100 מ”ר ויותר להפיק אנרגיה סולארית באמצעות קרני השמש ולמכור את ההספק החשמלי שנוצר באמצעות הקולטים לחברת החשמל. החברות הללו למעשה מתווכות בין בעלי השטח לבין חברת החשמל ומאפשרות לאלו המתקינים את קולטי השמש על גגות ביתם להרוויח כסף מהחשמל שמופק על ידי קולטי השמש. החברות מציעות ליווי צמוד בכל התהליך החל משלבי הקמת קולטי השמש, תוך כדי תהליך יצירת האנרגיה ועד חתימת ההסכמים הדרושים עבור מכירת האנרגיה לחברת החשמל.
בהתקנת קולטי שמש על גג בית בשטח של 100 מ”ר ניתן לייצר תפוקה חשמלית שנתית בשווי כספי של החל מ-10,000 ש”ח. רק שימו לב שבשלבי הקמת קולטי השמש ועד חתימת ההסכמים למכירת חשמל לחברת החשמל תאלצו להיפרד מכמה עשרות אלפי שקלים, היות ועלות קולטי השמש המייצרים חשמל באמצעות אנרגיה סולארית גבוהה.

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.