משכנתא וסוגי משכנתאות לשם רכישת דירה או בית

כל מה שצריך לדעת על משכנתא וסוגי משכנתאות :

משכנתא היא הלוואה לשם רכישת דירה או נכס, פירעונה הוא הדרגתי ומתפרש על פני שלושים שנה בדרך כלל. לרוב האנשים אין ההון ההתחלתי כדי לרכוש נכס לכן תחום זה נוגע לליבם של רבים. ישנם סוגים רבים של משכנתאות והן נבדלות זו מזו בסוג ההצמדה, ההלוואה ומסלול הפירעון. לכל אדם מתאימה משכנתא אחרת לכן רצוי לבחון לעומק את המסלולים השונים ולקבל ייעוץ לגבי התאמה למסלול מסוים.

סוגי משכנתאות :

–    משכנתא שקלית לא צמודה בריבית הפריים + : מדובר על משכנתא המחושבת על בסיס חודשי על פי ריבית הפריים אך בניכוי שיעור קבוע אשר נקבע מראש. משכנתא זו אינה מושפעת מעליית המדד והיא מיועדת לתקופות ארוכות.
–    משכנתא צמודת מדד בריבית קבועה : שיעור הריבית של משכנתא זו וגם הריבית החודשית אינם משתנים במהלך כל התקופה של המשכנתא, זאת אומרת שהתשלום החודשי ישתנה על פי המדד בלבד. שיעור הריבית יקבע מראש ולכן משכנתא זו נחשב לבטוחה למדי. החיסרון היחיד של משכנתא זו הוא שהריבית עלולה גם לרדת.
–    משכנתא צמודת מדד בריבית משתנה : מדובר על סוג משכנתא בה הריבית נקבעת בכל פעם מחדש במועדים אשר נקבעו מראש, הלווה בוחר האם הריבית תשתנה כל חצי שנה, שנה, שנתיים או אפילו חמש. מכיוון שהריבית לא קבועה הלווה יכול ליהנות מריבית נמוכה בעתיד כאשר שערי הריבית יורדים.
–    משכנתא צמודה לדולר ארה”ב בריבית הלייבור + : מדובר על משכנתא אשר מבוצעת ומשולמת בשקלים אך הקרן והריבית שלה צמודות לשער היציג של דולר ארצות הברית. זוהי משכנתא לתקופה ארוכה אך הריבית של מבוססת על ריבית לייבור, שיעור ריבית זו משתנה מבנק לבנק.

מה עוד חשוב לדעת ?

במידה ואתם מעוניינים להצליח לקבוע את גובה ההחזר באופן שיתאים לכל הפרמטרים רצוי להשתמש במחשבון משכנתא. מדובר בכלי אשר מצוי באתרי אינטרנט רבים להם יש קשר למשכנתא, במחשבון זה ניתן להזין את כל הנתונים הקשורים למשכנתא ולקבל מושג כללי לגבי מידת ההשפעה של שינויי אותם פרמטרים.
בנוסף, יש לקחת בחשבון כי משכנתא מלווה בביטוח משכנתא וגם הוא עולה לא מעט כסף, זוהי התניה של הבנקים לקבלת המשכנתא. מטרת הביטוח היא הבטחת החזר התשלומים במידה ואחד מבעלי המשכנתא או שניהם הולכים לעולמם או במידה שהנכס נהרס. מומלץ לברר על סוגי המשכנתאות לעומק ולקבל ייעוץ בכדי לבחור מסלול מותאם אישית.

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.