קמינים-חימום בתים

אז איזה אסוציאציות מעוררים קמינים אצלכם ? לרובינו קמינים הם חורף מושלג וקר, עם אפשרות  להתכרבל בקרבתם, לאחוז בידינו כוס יין ולהתמוגג מכל הטוב הזה. קמינים מפיצים ריח משכר של טבע ובמושבינו ליד הקמין, נדמה לנו שאנו מהווים חלק מאגדה נושנה, תמימה ומתוקה.
מהם קמינים ?
קמינים הם תנורים מיוחדים המיועדים לחמם את הבית באמצעות אש גלויה. קמינים נפוצים מאוד באירופה ובארה”ב ובמיוחד במקומות הקרים בהם אורך החורף ימים ארוכים . אך לא רק במקומות הקפואים, בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מתעניינים בהתקנת קמינים בביתם. קמינים הם אחד מפתרונות החימום היפים ביותר לבית, הם נעימים למראה , וממלאים את הבית בתחושה של חמימות  ואווירה משפחתית.
כמה סוגי קמינים:
קמינים מעץ – קמינים מעץ הם הקמינים העתיקים ביותר.בקמינים מעץ מסיקים עץ והם גם מיועדים לבישול.הייחודיות שלהם מתבטאת בכך שהם בעלי נתוני בעירה משתנים ויש לווסת את פעולתם . ישנם כיום מגוון קמינים עשויים עץ ובעיצוב מודרני. למשל : קמינים בעלי דלת זכוכית חסינה מפני אש וחום, הם בנויים מאבן או מתכת וכוללים ארובה לפליטת העשן מחוץ לבית. ישנם קמינים בעלי דלתות ומימדים צרים במיוחד, קמיני יציקה בשלל צבעים ועוד. אם החלטתם על קמינים מעץ, הם מורגלים לספק חום רב למשך זמן ואין צורך לתחזק את האש ולהוסיף עצים.
הסקה בגז –  זהו תנור ארובה אשר מסיקים בו גז טבעי המשמש לחמום הבית וגם לבישול. ישנן קמינים אין ספור אפשרויות וקמינים מגז מתאפיינים על ידי קו עיצוב מודרני יותר. קמינים אלה עשויים ממתכת ובעלי דלת זכוכית עמידה בפני טמפרטורות גבוהות. ישנם קמינים המוסקים על יד גז אשר משלבים בתוכם גזרי עץ קראמיים ומקנים מראה של אש הנאכלת בתוכם. קמינים המוסקים באמצעות גז למעשה מדמים קמינים מעץ ובנוסף, ישנן מערכות בקרה משוכללות ומתקדמות אשר מבטיחות ניתוק וכיבוי זרם הגז.
למעט קמינים מעץ וקמיני גז ישנם גם קמינים המוסקים על ידי נפט וקמינים בנויים. לא משנה באיזה קמינים תבחרו, בסופו של דבר קמינים הם לא רק אמצעי חימום נהדר אלא אמצעי חימום בעל ערך מוסף המשדרג את מראה הבית ומקנה לו אווירה ייחודית ומעניינת.

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.