פרגולות ודקים

בניית פרגולות בחצר, בניית דקים מעץ במרפסת
באם התברכתם בחצר פרטית, נקודת הפתיחה שלכם אידיאלית. אלא שנדרש להשקיע מאמצים לא מבוטלים על מנת להפוך את הגינה לאטרקטיבית ולנוחה ביותר לאירוח ולישיבה בה, וכמובן – גם למרשימה במיוחד מבחינה אסתטית. בחירה שנראית כמעט מובנית מאליה היא בעץ, כחומר גלם המשמש למגוון רחב מאד של פתרונות. הדברים אמורים, במידה ניכרת, לפרגולות ולדקים. אז למה רצוי לבחור בעץ? ואיך עושים זאת על הצד הטוב ביותר?
פרגולות מעץ ויתרונותיהן
על המאפיינים העיקריים של פרגולה לא צריך להכביר מילים: המדובר הוא בקורות אנכיות ואופקיות המרכיבות יחדיו שטח הליכה או ישיבה, לרוב מוצל. מה שחשוב להדגיש הוא שהבחירה המקובלת ביותר כיום בישראל היא בפרגולה מעץ, וזאת עקב מספר סיבות עיקריות: ראשית, העובדה שהעץ משדר חמימות, או אפילו פסטורליות, ובכך יוצר את המראה הכפרי לו בוודאי מצפים בחצר הבית. העץ משתלב היטב עם הירוק שבוודאי מאפיין את מרבית החצרות בישראל, ויוצר מראה אסתטי שפשוט לא יכול שלא להיות מרשים.
בנוסף על כך, יש להתייחס למאפיינים המובנים של העץ. שמקלים על העבודה עימו. זהו חומר גלם גמיש ונוח לעיבוד, מה שמאפשר למעשה ליצור פרגולה כמעט בכל צורה שרואים לנכון, ומקל על ההתאמה לחצר ספציפית. מחירו של העץ, בהמשך לכך, נוח לכל הדעות, מה שהופך פרגולות המבוססות עליו לזולות ביחס לאלטרנטיבות אחרות (למשל, פרגולות עשויות אלומיניום).
פיתרון נפוץ אחר: דקים מעץ
מהפרגולות, עוברים לאלמנט עיצובי אחר בכל גינה או חצר, והוא הדקים. התכלית העיקרית של הדקים, או מדרכי העץ, היא להוות משטח עליו יוכל האדם ללכת בצורה הנוחה ביותר. הדקים מאפשרים להגביה את פני השטח ולהוות משטח המפריד בין כף רגלו של האדם לבין האדמה או הבטון, שלא בהכרח נוחים להליכה עליהם, ולעיתים אף עלולים להיות מסוכנים (חשבו, למשל, על אבנים בהן עלולים להיתקל ילדים קטנים). העץ, גם כאן, מאפשר ליצור מראה טבעי ככל האפשר, שמבדיל את החצר מיתר חלקי הבית, ותורם להפיכתה, פשוטו כמשמעו, לחלל המעניין והאטרקטיבי ביותר בשטח הבית כולו.
להזמנת דק או פרגולה היכנסו לאתר הזה:

בניית פרגולות בראשון לציון – בלקון

http://www.pergula.net/

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.