מה חשוב לעשות באתר כדי לקדם אותו בגוגל בתוצאות האורגניות

קידום אתרים – המנוע להצלחה

“עשית ולא פרסמת – לא עשית”, אומר כלל ותיק בתעשיית הפרסום ויחסי הציבור. על אותו משקל, בעולם האינטרנט תקף הכלל “בנית אתר ולא קידמת אותו במנועי חיפוש – כאילו לא בנית דבר”

גלישה במנועי חיפוש הפכה בשנים האחרונות לפעולה יומיומית בעבור כמעט כולנו. בעבור רבים מאיתנו, מנוע החיפוש הוא אתר הבית ודרכו מתבצעת כל הגלישה ברשת. כשאנו רוצים למצוא באינטרנט מידע על אודות נושא מסוים, יש לשער שנחפש מלות חיפוש מרכזיות המעניינות אותנו במנועי חיפוש המידע שבאינטרנט. משמעות הדבר ברורה – מי שמנועי החיפוש מדרגים את אתרם במקום גבוה, יזכו למבקרים רבים. מי שאתרם מדורג במקום נמוך – יישאר ללא מבקרים חוץ
מנוע החיפוש המצליח ביותר הוא, כמובן, גוגל. מנוע החיפוש גוגל google שולט בכ-90 אחוזים משוק החיפושים בעולם דובר האנגלית. גם כאן בישראל חולש מנוע החיפוש גוגל על אחוזים גבוהים מהחיפושים המתרחשים ברשת האינטרנט. ישנם מנועי חיפוש רבים, אך כשמדברים על קידום אתרים, מכוונים בעיקר לקידום אתרים במנוע החיפוש של גוגל. חברות רבות משקיעות כספים רבים בפרסום בגוגל ורוכשות מודעות ממומנות – אלו המופיעות בצד העמוד. ואולם, אפשרות נוספת להגיע לתודעתם של הקוראים היא לבצע קידום אתרים אורגני, קידום המסייע לאתרכם להגיע למקומות גבוהים יותר בחיפוש מונחים שחשוב לכם שיובילו לאתרכם.

כיצד מדורגים אתרים בתוצאות האורגניות של גוגל?

כיצד קובע גוגל אילו אתרים מדורגים גבוה יותר? האלגוריתם שבו משתמש גוגל נחשב לסוד כמוס ביותר, ואולם, חברות מקצועיות שעוסקות בקידום אתרים – מתמחות בפיצוח הנוסחה, שמתעדכנת תדיר, ובקידום אתרים בהתאם. למרות שהנוסחה היא סודית – ישנם כמה כללים ידועים שמשמשים לקידום אתרים – חלקם נוגעים לאתר עצמו – וחלקם לקידום מחוץ לאתר. אחדים נוגעים לקוד האתר ואילו אחרים לתוכן. מבין כללים אלו, ישנם רבים שבעל האתר יכול להתחיל ליישם בעצמו. בנוסף, אפשר לשכור את שירותיה של חברה מקצועית לקידום אתרים.

1. כתבו תוכן איכותי – גוגל שואפת לקדם אתרים שיהיו רלוונטיים ככל האפשר למחפשים. כדי לעשות זאת, הוא סורק את הטקסטים המופיעים באתר. את הסריקה לא מבצעים אנשים בשר ודם, אלא רובוטים ייחודיים. ככל שיש באתר יותר טקסטים רלוונטיים לחיפוש, שכתובים בצורה איכותית (ללא שגיאות כתיב, בפסקאות ארוכות), כך ידורג האתר גבוה יותר. אם קידום אתרים חשוב לכם – שכרו כותבי טקסטים מקצועיים. כמו כן, חשוב לעדכן את הטקסטים באתר לעתים תכופות. אתר המעודכן באופן תדיר ידורג גבוה יותר בגוגל. מומלץ מאוד גם לכלול באתר בלוג מקצועי שיעודכן לעתים קרובות.

2. הקפידו על שימוש במילות חיפוש: בחרו את המילים החשובות לכם ביותר במנועי החיפוש והקפידו לשלב אותן בטקסטים. את המילים החשובות ביותר שלבו בכותרות הטקסטים, בכותרות המשנה, בכיתובי תמונה, בכותרות ביניים – וחשוב מכל – בכותרות העמוד (שמופיעות בשורה הכחולה בראש הדפדפן). לעתים קרובות התוצאות של קידום אתרים נקבעות לפי מספר הפעמים והמיקומים שבהם מופיעות מילות המפתח הללו.

3. בניית קוד אתר נכון: על מנת לבצע קידום אתרים מוצלח, יש צורך לבנות את האתר בצורה כזו שמנוע החיפוש של גוגל יוכל לקרוא אותו באופן יעיל. אתרי פלאש למשל אינם נקראים כלל על ידי גוגל ומומלץ להימנע משימוש נרחב בהם. בניית אתר נכונה היא קריטית בכל הנוגע לקידום אתרים. במסגרת זו לא נוכל להיכנס לרזי קודי בניית אתרים, לשם כך שכרו את שירותיהם של מתכנתים המתמצאים בקידום אתרים במנועי חיפוש.

לאתר של אלטלייף – קידום אורגני בגוגל

4. הקפידו על קישורים רבים מהאתר החוצה: גוגל מעריך אתרים שמפנים לאתרים אחרים. שלבו באתרכם קישורים רבים ככל האפשר לאתרים אחרים. חשוב מאוד שהאתרים הללו יהיו רלוונטיים לנושא האתר שלכם.

5. דאגו לקישורים נכנסים לאתרכם: לאחר שתקשרו לאתרים אחרים, תוכלו לבקש מהם גם קישור אליכם. אחת הנקודות החשובות ביותר בקידום אתרים בגוגל היא השגת קישורים רבים ככל האפשר לאתר שלכם מאתרים אחרים, וככל שהאתרים האחרים נחשבים יותר, כך מוטב.

6. אל תבלפו: ישנם גורמים רבים בלתי מקצועיים שיבטיחו לכם קידום אתרים בשיטות מפוקפקות. אל תתפתו. גם אם שיטות אלו עובדות לזמן קצר, בסופו של דבר מנוע החיפוש של גוגל יאתר אותן ויעניש את האתר שלכם בחומרה.

קידום אתרים במנועי חיפוש הוא משימה מורכבת, אבל בהחלט אפשרית. בעזרתם של מקצוענים בתחום שמתמחים בקידום אתרים, תוכלו גם אתם להגיע תוך זמן קצר לפסגת החיפושים בגוגל.

 

כתבה באתר אלטלייף קידום אתרים על משפחת פיסו יפה פיסו ועוד

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.