בדיקת ליקויי בנייה בבתים

בדיקות ליקויים בבנייה – בדיקה של מצב הנכס על ידי מומחים

מדוע חובה לבצע ביקורת מבנים לבתים לפני קנייתם:

  1. מפני שבכל הסוגים של דירות המגורים עלולים להיות ליקויי בניה, דבר שמסוגל לגרום לסיבוכים ועגמת נפש והוצאה כספית רצינית, בדיקות ליקויים בבנייה יהיה יכול לאבחן את מצב הדירה או הבית העומדים למכירה.

  2. בדיקה לאיתור ליקויי בנייה מסוגלת לתת אומדן אם כדאי להשקיע בבית או בדירה וכמה להשקיע, כבר היו מקרים של התעניינות בדירה לא חדשה ולאחר שנערכה בדיקת של בדיקות ליקויים בבנייה הוחלט שלא לקנות את הנכס.

  3. במטרה לבדוק לקויים אסתטיים, ליקויי בטיחות, בעיות של נזילות, בעיות של רטיבות או בעיות בשלד הבניין, מומלץ לעשות בדיקה של בדיקות ליקויים בבנייה.

  4. אחרי סיום הבדיקה , נכתב דוח חוות דעת הנדסית שמפרט גם איך אפשר לתקנם. בדוח קיימים סעיפים המציעים באיזה אופן יש לערוך את התיקונים ומה אמור להיות מחירם.

  5. והיה ונמצאו ליקויים ותקלות ומפגעים למיניהם בדירה חדשה, מוכרח הקבלן לתקנם על חשבונו כפי שנקבע בחוק המכר. חוות הדעת הכתובה של המהנדס יכולה לסייע לקונה במידה והקבלן אינו מסכים לתקן את ליקויי הבניה והקונה נאלץ להגיש תביעה כנגד הקבלן.

כל מפקח הנדסי השייך לחברת ביקורת מבנים או בדק בית, רשאי לבדוק מהו המצב של הבניין והאם קיימים בו ליקויי בניה. הבדיקה הינה תהליך שנקרא בדיקת בתים או לחילופין בדיקת ליקויים בבנייה. כולנו יודעים היטב כי רכישת בית או דירה כרוכים בהשקעה גדולה, לכן יש לברר אם יש בבית או בדירה ליקויי בניה. ליקויי בניה קיימים בכל סוגי הדירות, ישנות ואף חדשות, ולכן חובה להזמין חברה אשר תבצע עבורכם בדיקת בית בדיקות ליקויים בבנייה.

ממש כפי שלא קונים כלי רכב לפני שעושים בדיקה במכון לבדיקת רכב, כך לא רוכשים מבנה או נכס לפני שעורכים ביקורת מבנים לפני רכישה, זאת הוצאה כספית לא מבוטלת אך משתלמת ישנם מומחים מיוחדים שעוסקים בעניין זה של בדק בית לפני קניה וכמובן יש לפנות רק אליהם. יש מדי פעם שמהנדסי בנין עומדים בקשר עם שמאים מומחים היודעים לבדוק ולהעריך את מחירו של המבנה או הנכס. אם קרה שיש במבנה חריגות בניה, ישנו חשש לא קטן שיוטלו עליו קנסות לא קטנים כעבור זמן קצר או ארוך , בדיקת בית לפני הקניה מסוגלת לבחון גם אם קיימות חריגות בניה בנכס . נחוץ מאוד לערוך בדיקת בית לפני הקניה כשמדובר בדירה ישנה וזאת , מכיוון שאין יכולת לדרוש ממוכר הנכס לבצע תיקוני ליקויים לאחר ביצוע העסקה, לכן אם מבוצעת ביקורת מבנים לפני רכישה יש אפשרות לבקש מבעל הנכס לקחת אחריות מלאה ולתקן את הטעון תיקון.

חיפוש

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.