פרקטים ודקים לעיצוב הבית

השימוש בפרקטים ודקים לחיפוי רצפה הפך למגמה טרנדית בשנים האחרונות. בעבר, עלות הפרקטים הייתה יקרה אך עם עליית הביקוש גברה התחרות וכיום ניתן למצוא פרקטים ודקים במחירים המתאימים לכל כיס.
הפרקטים נוחים, אסתטיים ומעניקים אווירה חמה ונעימה לבית. הניקיון והתחזוקה פשוטים ונוחים;  פרקט מונע הצטברות אבק וכל שנדרש זה רק לטאטא או לנגב בסמרטוט לח.

למי מתאים פרקט
הפרקט מתאים לכל החדרים בבית; בסלון, בחדרי השינה וחדרי הילדים. הפרקט ישדרג את האווירה בכל חדר ואף יאפשר ישיבה על הרצפה בימים קרים.
לא מומלץ להתקין פרקט בחדר האמבטיה, בשירותים ובמטבח מפני שמים ורטיבות עלולים לגרום להתנפחויות של הפרקט ולסדקים.

סוגי פרקטים
פרקט מעץ מלא – נחשב ליקר ולאיכותי מבין הפרקטים. הוא עשוי משכבת עץ אחת ומעניק תחושה חמימה בזכות צבעיו הטבעיים של העץ.
פרקט מעץ רב שכבתי – פרקט הבנוי ממספר שכבות של עץ, כאשר השכבות התחתונות עשויות עץ לבן פשוט והשכבה העליונה עשויה עץ אציל. בפרקט זה ניתן ללטש את השכבה העליונה ולחדשו.
פרקט למינציה – פרקט סינתטי העשוי עץ גרוס דק, דחוס ומודבק. פרקט הלמינציה מגיע בשלל צבעים ודוגמאות. הוא זול יחסית, נחשב כפרקט עמיד שאינו נשחק במהירות וקל מאוד להתקינו.

מדדי איכות והתקנה
מדדים – עובי הפרקט מסומן באותיות AC ובמספרים, ככל שהמספר גבוה יותר הפרקט עבה איכותי ועמיד יותר. עמידות הפרקט בפני לחץ ושחיקה מסומנים גם הם במספרים ע”ג האריזה.
התקנה – פרקטים ניתן להתקין ע”י ישירה על הרצפה או על גבי שכבת בסיס. שיטה נוספת וזולה יותר היא ההתקנה הצפה הנעשית ע”י הנחת לוחות הפרקט על גבי שכבת גומי או ספוג, חסרונה בכך שלעיתים יש רעשי דריכה.

דקים
בשמם העברי- מדרכי עץ.  נועדו להקנות אוירה כפרית ולהוות תחליף לריצוף או מדשאה. הדק הוא פתרון ייחודי ויפה העונה על הצורך של לחסוך במים להשקיית מדשאה או חצר. הדקים עוברים טיפול יסודי נגד מזיקים ובכך נפתרת גם בעיה זו. כמו כן, אין צורך בתחזוקה גבוהה –  טיפול שנתי יספיק לשמירה על הדק.

קיימים סוגי דקים רבים ומגוונים המותאמים לכל סוגי המשטחים הם נוחים ויפים וניתן להתאימם לכל כיס. הדקים עשויים לרב מעץ איכותי כגון: איפאה במבוק, טיק בורמזי, טיק מלזי אירוקו, אורן פיני ועוד. העץ מעובד ומטופל כנגד חדירת המים. ככל שהעץ קשה יותר, כך  הוא יהיה עמיד יותר.

התקנת דק
את הדק יש להתקין ע”ג משטח יציב ממתכת או מעץ. בתום ההתקנה העץ צריך להישאר כמה ימים
ללא מגע ולאחר מכן יש למשוח את המשטח בשמן.

חיפוש

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.