סוגי המזרונים – מזרוני לטאקס, מזרוני קפיצים ועוד

מזרני קפיצים אורטופדיים ומזרנים שעשויים מספוג ,אלו שני מיני המזרונים העיקריים. כיום שני הסוגים של המזרונים הפכו לאחד, היות והמזרנים מיוצרים בשיטה המשלבת בין מזרוני הספוג והמזרנים האורטופדיים. אין ספק כי למזרון יש תפקיד מהותי בשמירה על הבריאות. הרבה כאבי גב, כאבי ראש, שרירים תפוסים וכדו’ נוצרים כתוצאה משינה שאינה נוחה ועל גבי מזרון לא מוצלח.


מזרונים – כמה דברים שנחוץ להיות מודע להם

 

1. השוק רווי במזרונים מסוגים רבים ובמחירים ברמות שונות. ככל שהאיכות והנוחות של המזרון עולה, כך גם המחיר עולה בהתאם.

2. לכל מזרון קיים מפרט בו רשום באופן מפורט מאיזה חומר הוא עשוי על כל מרכיביו, מסיבה זו ראוי לראות את המפרט שחור על גבי לבן ולא לסמוך על אינפורמציה בעל פה של איש המכירות.

3. בשעה שבאים לבחור מזרונים כדאי לברור מזרונים נוחים וטובים ולא דווקא לפי המלצותיו של איש השיווק אלא לפי הצורך של כל אחד, יש אדם שמתאים לו מזרון קשה ויש מי שעדיף לו מזרון רך או בינוני..

4. מחירו של המוצר עולה בהתאם לטיבו, כך גם מזרונים ככל שאיכותם יותר טובה כך מחירם עולה, אי לזאת, כשבאים להזמין מזרונים באיכות גבוהה יש להקפיד לרכוש מזרון מחברה בעלת אמינות וניסיון רב.

5. יש 2 סוגי קפיצים, קפיצים הקשורים אחד לשני וקפיצים מבודדים ולא צמודים. קפיצים מבודדים עדיפים על קפיצים צמודים. מזרנים עם קפיצים מבודדים נותנים תמיכה מעולה יותר לגוף.

 כללי הזהב לקנייה טובה

1. אל תקנו מזרנים ללא אחריות. רק חברה שלא מאמינה במוצר שלה, לא תיתן אחריות. עפ”י רוב מקובל לתת עשר שנים אחריות.

2. בשעה שאתם מעונינים לקנות מזרנים אל תנסו אותם בישיבה. כדאי לשכב על גבי המזרן, להסתובב, לנסות כמה תנוחות שונות ולבדוק. יש חברות המציעות לקחת את המזרן הביתה לתקופת ניסיון, כדאי לקבל את ההצעה שלהן.

3. בדרך כלל המזרנים הם בעלי גודל סטנדרטי עם מידות שמקובלות ומתאימות לרוב האנשים הממוצעים, אולם אם יש לכם מידות שונות מהמקובל כגון גובה , משקל או רוחב, מומלץ ביותר שתבחרו מזרן מתאים.

4. חובה להתאים כל מזרן לבסיס או למיטה המיועדת, לכן צריך להגיע אל חנות המזרנים עם המידות הרצויות.

 

הייתרון של מזרון לטאקס  וההבדלים בין סוגי המזרונים

1. חומר הלטאקס מופק מסוג עץ גומי הגדל באזור האמזונס בברזיל. המאפיין הייחודי במזרני לטאקס הוא שהם עשויים מחומרים שקיימים בטבע והם גם בריאים וגם אקולוגיים. לא כל מזרוני לטאקס עשויים מאה אחוז מלטאקס טבעי. קיימים מזרוני לטאקס סינתטי, ויש מזרוני לטאקס שמעורבים מחומר טבעי וחומר סינתטי.

2. מזרוני לטאקס העשויים מחומר טבעי הם אלסטיים יותר, נוחים יותר ומתאימים את עצמם למבנה ולמשקל הגוף.

3. מזרוני לטאקס אשר מעורבים מחומרים טבעיים וסינטטיים הם עמידים פחות ולא מתאימים את עצמם למבנהו של הגוף ומשקלו.

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.