אילו בדיקות נכללות בתוך בדק בית

לא אחת, טרם רכישת או שכירת דירה או בית פרטי, מבקשים הקונים אןו השוכרים הפוטנציאלים לערוך בדק בית. מהו בדר בית ומה הוא כולל? אילו בדיקות נערכות במסגרת בדק בית?
מה בודקים במסגרת בדק בית?
בדק בית מתחלק למספר קטגוריות:
בדיקה הנדסית של מסמכי הנכס  – חשוב במיוחד בעת רכישת בית או דירה. מהנדס בניין מטעם חברת בדק בית יעבור על מסמכי הנכס ויוודא כי אינו כולל חריגות בנייה, בנייה שלא על פי תקנות וחוקי הרשויות, בנייה שלא על פי חוקי הבטיחות ועוד. כמו כן, המהנדס יוודא שהנכס אכן תואם למפרט הטכני שלו, כלומר, שטחו בפועל תואם לשטח על הנייר, חלוקת החדרים זהה ועוד.
בדיקת ליקויי בנייה – בדיקה הנדסית המתבצעת על ידי מהנדס בניין ובעלי מקצועות שונים. בתוך הבדיקה הפיסית נכללים: בדיקת צנרת וביוב כולל בדיקת נזילות נסתרות, מערכת החשמל עומסים ובטיחות, איטום הגג והחלונות, דלתות וחלונות, ריצוף וחיפוי, בלוק ובטון, יסודות המבנה ועוד.
בדיקה משפטית – עורך דין מקרקעין מטעם חברת בדק בית יבחן לעומק את מצבו המשפטי של הנכס. בדיקה זו נעשית טרם רכישת נכס. עורך הדין יוודא כי לנכס רישום בטאבו ללא הערות אזהרה, הנכס אכן רשום על שם האדם שמוכר אותו בפועל וכי אינו משועבד, מעוקל או חלק מסכסוך ירושה למשל.
בדיקת סביבת הנכס – בדיקה נוספת הנערכת במסגרת בדק בית היא בדיקה של סביבת הנכס. הבודקים יכללו פרמטרים כגון רעש, זיהום אוויר, זיהום סביבתי, מפגעי ריח ועוד. כמו כן, שירותי בדק בית יכללו לא אחת גם בדיקה של השכנים בקרבת הנכס וטיב האוכלוסייה באזור, בתי הספר, קרבה למרכזים מסחריים, תחבורה ציבורית וכדומה.
כיצד אקבל את תוצאות הבדיקה?

תוצאות הבדיקה מוגשות ללקוח על ידי חברת בדק בית בדו”ח מסודר הכולל תיאור של הממצאים ודרכי פתרון אפשריות (אם רלוונטי). דו”ח מקצועי יכלול גם את פרטי בעלי המקצוע וחתימתם, תוצאות בדיקות מכשור ומעבדה (אם בוצעו), תמונות של מפגעי וליקויים וכל חומר אחר בו נעשה שימוש לשם הרכבת הדו”ח.

למידע על בדק בית לחץ על הקישור

יודל'ה – לוח בעלי מקצוע חינם!

בעל מקצוע או נותן שירותים?
הרשם עכשיו ללוח בעלי המקצוע
החזק ביותר בארץ.