בקרת כניסה -בתים

עסקים קטנים מעולם לא התרגשו מבעיות של אבטחת מסמכים ומידע עסקי, וכן מפני היותם עסקים קטנים הם אינם חששו מעולם מריגול תעשייתי שנהוג לקרוא עליהם רק בספרים עבים על הסוקרים את התככים והמזימות בעולם העסקים הגדול.  חרף כל זאת, לאחרונה פורסמה ידיעה כי רשת נוכלים פעלה על מנת לאתר את עסקים קטנים שאבטחת המידע בהם היא כמעט אפסית, ולהשיג מידע שניתן יהיה להפיק ממנו תועלת. לאחר שפורסמה הידיעה הנ”ל, עשרות עסקים קטנים הגיעו למסקנה כי הם חייבים להתקין מכשיר בקרת כניסה בדלת הכניסה לעסק, וזאת מטעמי אבטחה הן של מידע עסקי והן אבטחה עצמית.

בקרת כניסה היא דרך מעניינת לחסוך בעלויות שמירה או מאבטח, וכך, באמצעות הקשת קוד סודי בלבד ניתן לחסום גישה של גורמים לא רצויים לדירות פרטיות ובמיוחד לבנייני משרדים. כאשר מדובר בדלת המובילה למשרד יחיד, התועלת של בקרות כניסה בפתח הדלת הינה תועלת גדולה משום שרק חוג מצומצם של אנשים יודע את  הקוד הסודי לפתיחת הדלת, וזאת כמובן אם אכן שומרים על הקוד הזה בסוד ולא מספרים אותו למנקה חדר המדרגות או לשליח הדואר שמגיע מדי יום לחלוקת הדואר.

עסקים יותר גדולים כדוגמת חברות ותאגידים גדולים שרמת אבטחת המידע בהם גבוהה למדי, עושים שימוש של בקרת כניסה ביומטרית בדלתות כניסה לאזורים ממודרים במיוחד. בכך הם מבטיחים שרק מי שאכן רשאי לגשת לחדר הממודר יכנס אליו ויעשה שימוש במידע שקיים בו.

מלבד עסקים ובנייני משרדים, בשנים האחרונות גם וועדי בתים בבנייני מגורים משותפים החלו לעשות שימוש בבקרות כניסה. החשש העיקרי: גנבות. כמו כן, בקרת כניסה נותנת מענה טוב יותר לביטחון האישי של המתגוררים בבניין, במיוחד כאשר מדובר במשפחה צעירה עם ילדים. בקרות הכניסה המוצבות בפתח בנייני המגורים המשותפים מונעות במידה מסוימת שיטוט של גורמים לא רצויים ברחבי הבניין ותופעות של ונדליזם וגנבות